شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/23 شناسه خبر: 1733661
در خطبه های نماز عید فطر کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

وهابیت و آمریکا مسئول جنایات افغانستان هستند/اقتدار ایران و حل مشکلات در گروی مشارکت حداکثری در انتخابات است

وهابیت و آمریکا مسئول جنایات افغانستان هستند/اقتدار ایران و حل مشکلات در گروی مشارکت حداکثری در انتخابات است
حجت الاسلام حجازی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات تاثیر زیادی در توانمندی و تقویت دولت آینده دارد و نیز امنیت ،سربلندی،اقتدار و عزت را برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد و هرچه باشکوه تر باشد دشمن هم زبون تر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس،  امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز عید فطر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت:  امام صادق ع فرمود: تمام خیر و تمام شر پیش روی شما است، تمام خیر و سر بعد از این دنیا و مرگ از عالم فانی و رسیده به عالم باقی است، زیرا فرا روی ما یا در بهشت یا در جهنم است، خداوند متعال تمام خیرات پیش روی ما را با تشریح انجام واجبات و ترک محرمات قرار داده است.

آیت الله حسینی با بیان اینکه جدا شدن از  خیر سبب وارد شدن به دوزخ می شود، گفت: خداوند راه رسیدن به بهشت و دوری از جهنم را به ما آموزش داده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در خطبه دوم نماز عید فطر با دعوت به تقوایی الهی گفت: پیامبر اسلام فرمود هرگز سه چیز در او نباشد از من و خدا نیست: انسان مومن باید در مقابل تهدید دیگران  صبور و شکیبا باشد، دوم با مردم، خانواده و برادران دینی خوش اخلاق باشد، سوم تقوایی داشته باشد که گناه نکند.

وی با بیان اینکه انتخابات یکی از ویژگی های منحصر به فرد نظام جمهوری اسلامی است، گفت: مردم در طول دوران انقلاب اسلامی نظارت خود را اعلام می کنند، در شورای شهر، انتخابات مجلس و ریاست جمهوری مردم انتخاب می کنند و راز مقاومت انقلاب حضور مردم و مشارکت مردم در صحنه است.

آیت الله حسینی با بیان اینکه برخی احساس تکلیف کرده و در انتخابات شرکت می کنند اما افراد متقاضی باید شرایط لازم را داشته باشند گفت: مراجع و مراکز ذی صلاح شرایط افراد را بررسی می کنند، افرادی که متقاضی انتخابات شدند نسبت به جامعه احساس مسئولیت می کنند  این افراد حق اعتراض دارند اما این افراد  تابع تصمیمات منافع نظام و انقلاب باشند.

وی با بیان اینکه اصل مشارکت مهم است و دشمنان به دنبال کم رنگ کردن انتخابات هستند و همه ما وظیفه حضور و‌اقتدار نظام اسلامی را داریم ، بیان کرد : انقلاب اسلامی به رنج و سختی به دست آمد و امروز باید از این امانت مراقبت کنیم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به شهادت ۸۵ افغانستانی و محکومیت آن گفت: وهابیت و آمریکا مسئول جنایات افغانستان هستند، امروز در سایه سکوت مجامع بین المللی و در سایه دست دوستی دراز کردن به سوی رژیم صهیونیستی این جنایات رخ می دهد.

امام جمعه یاسوج  با بیان اینکه رهبر انقلاب به شکل گیری موازنه قدرت به نفع جهان اسلام اشاره کرده است، گفت: روزی در فلسطین با سنگ به مقابله با صهیونیست ها مبارزه می کردند امروز با موشک و سلاح به قلب رژیم صهیونسیتی حمله می کنند.

آیت الله حسینی در پایان گفت: کرونا همچنان خطر ساز است و باید پروتکل ها را رعایت کرد.

خطبه های گچساران

حجت الاسلام والمسلیمن حجازی،امام جمعه گچساران در خطبه های نماز باشکوه عید سعید فطر ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: امروز روز بسیار با عظمت و بزرگی است چرا که روزه داران بعد از یکماه روزداری ، دعوت شده اند که از طرف خداوند متعال پاداش بگیرند.

وی افزود:بنابراین ماه رمضان امسال هم تمام شد ، پس شایسته است که قدر روزه و روزه داری را بدانیم و دعا می کنیم که خداوند تبارک و تعالی به روزه دارانش جایزه بهترین بندگانش را هم عنایت فرمایند.

حجت الاسلام حجازی ادامه داد:در این ماه مبارک رمضان بازهم شاهد کمک های مومنین به فقرا و مستضعفین بودیم و در کنار کمک های مومنانه بازهم مردم گچساران دست یاری به سوی نیازمندان دراز کردند و جلوه های ارزشمندی از همدلی و مواسات را در این شهرستان به عینه شاهد بودیم.

 امام جمعه گچساران اظهارکرد:بنابراین در این ایام ویروس کرونا، خداوند را قسم می دهیم که همه مسلمین و انسان های عالم را از شر ابن ویروس منحوس نجات دهند.فلسفه وجوب روزه همین شناخت ،عرفان و معرفت است و اینکه کسی که روزه می گیرد تشنگی و گرسنگی را می چشد تا به فکر فقرا و نیازمندان باشد و آنها را نیز فراموش نکند.

حجت الاسلام حجازی در ادامه گفت:مقام معظم رهبری از مسائل برون و دورن کشور اطلاع کامل دارند، و مرتبا تاکید به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو را دارند چرا که دشمن به روش های مختلف مترصد فرصت و زمان است یعنی اینکه دقت می کند کجا و چگونه به مملکت ضربه بزند.

وی افزود:بازهم دشمن تلاش بسیاری می کند که مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کند تا بتواند به نوعی یاوه سرایی کند که ملت ایران از این نظام و انقلاب عقب گرد کرده اند که به کوری چشم دشمنان، ملت بزگ ایران اسلامی بازهم با مشارکت حداکثری در امر انتخابات مشت محکمی بر دهان این یاوه گویان خواهند زد.

امام جمعه گچساران افزود:ملت بزرگ ایران اسلامی زیر چتر امام زمان (عج)زندگی می کنند و صاحب مملکت را امام زمان(عج) می دانند،بنابراین هرچند مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشورمان داریم اما مردم در 28خرداد ماه با شکوه هرچه تمام تر در انتخابات شرکت خواهند کرد چرا که می خواهند در سرنوشت خود و انقلاب شان سهیم باشند.

حجت الاسلام حجازی در ادامه نیز اظهارکرد:بنابراین حضور پرشور  مردم در انتخابات تاثیر زیادی در توانمندی و تقویت دولت آینده دارد و نیز امنیت ،سربلندی،اقتدار و عزت را برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد و هرچه باشکوه تر باشد دشمن هم زبون تر خواهد شد.

وی در پایان گفت:این روزها هم شاهد هستیم که "ملت فلسطن" مقاومت جانانه ای را در تقابل با رژیم کودک کش اسرائیل انجام می دهند در حالی که سران رژیم صهیونیستی از ترس جلسات شان را در پناهگاه های زیرزمینی برگزار می کنند.

شهرستان کهگیلویه

امام جمعه کهگیلویه امروز در خطبه‌های نماز عید فطر با اشاره به آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت:  انتخابات در سیاست‌گذاری جامعه و در مدیریت جامعه سراغاز فصلی نو است.

حجت الاسلام علی وحدانی فر انتخابات ریاست جمهوری را مهم خواند و عنوان کرد: انتخابات امنیت را برای  کشور به ارمغان خواهد آورد در انتخاب باید به شاخصه های  کاندیدا اصلح، توانمندی، عادل، فسادستیزی، اعتماد به جوانان و اعتقاد به توانمندی‌های داخلی مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی با اشاره به اینکه مردم در انتخاب خود دقت کنند افزود: باید به کاندیدی که کارنامه درخشان داشته باشد و ظرفیت کشور را در اختیار دشمن قرار ندهد با ایمان و دارای عملکرد جهادی و انقلابی باشد انتخاب شود.
 
وحدانی فر طایفه‌ مداری و قومگرایی را مهمترین معضل در انتخابات شورای شهر دانست و  عنوان کرد: تا زمانی که  قوم گرایی معیار در انتخاب باشد خروجی آن وضعیت نامناسب و شورای ناکارآمد می‌شود.
 
وی گفت: انتخاب از روی شاخصه‌ها بهای سنگین دارد روز قیامت باید پاسخگوی رأی خود باشید.
 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733661
ارسال نظر
نظرات