شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1400/02/23 شناسه خبر: 1733701

نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد

نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد
در یازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران ، نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اهدا گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در یازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران ، نشان ایسفا به سینماگر صاحب‌نام کشورمان داریوش مهرجویی اهدا گردید. در متن لوحی که به همراه این نشان، به این فیلمساز برجسته تقدیم شد، آمده است: «جناب آقای داریوش مهرجویی، شما با حضورتان به سینمای ایران اعتبار دیگری بخشیدید و بر پرده نقرهای نقش و نگار تازهای زدید. نگاه ریزبین خود را به دل جامعه بردید و آینه تمام نمای مردم این سرزمین شدید. فیلمهایتان در جانمان نقش بستند و شخصیتهایتان بخشی از زندگی ما شدند، گویی آنها را زیستهایم پس همچون پارهای از وجودمان دوستشان میداریم. حضور مستمر و مداوم شما در عرصه فیلمسازی، علیرغم همه ناملایمات و بیمهریها بزرگترین آموزه برای تمام نسلهاست». 

بر اساس اسن گزارش نشان ایسفا یک جام جهان نماست که با دو ورقه برنز و با خط میخی تزئین شده و برگرفته از منشور ملل کورش است و هر سال در مراسم پایانی جوایز ایسفا، به یکی از مفاخر سینمای ایران اهدا می‌شود. پیش از این نشان ایسفا به سینماگرانی همچون عبّاس کیارستمی، ناصر تقوایی، رخشان بنی‌اعتماد، کیانوش عیاری، بهرام بیضایی، خسرو سینایی، امیر نادری، سهراب شهیدثالث و پرویز کیمیاوی اهدا گردیده است.
 
با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال مراسم اهدای جوایز این رویداد به صورت آنلاین  برگزار شد و نشان ایسفا توسط آقای محمدرضا جهانپناه از اعضای هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران و به نمایندگی از اعضای ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد.
 
لازم به ذکر است داریوش مهرجویی از فیلمسازان و پیشگامان موج نوی سینمای ایران و خالق آثار ماندگاری چون: گاو، هامون، پری، بانو، دایره مینا، اجارهنشینها، سنتوری و... است.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1733701
ارسال نظر
نظرات