شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:22 منتشر شده در مورخ: 1400/02/23 شناسه خبر: 1733706
فرماندار سرپل ذهاب خبرداد:

بیش از ۵ هکتار از مزارع سرپل ذهاب طعمه حریق شد

بیش از ۵ هکتار از مزارع سرپل ذهاب طعمه حریق شد
نورالدین فرزادی پور از آتش سوزی در مزارع گندم شهرستان سرپل ذهاب خبر داد و گفت: بیش از ۵ هکتار از مزارع گندم دهستان دشت ذهاب طعمه حریق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهارداشت: متاسفانه شب گذشته در اثر آتش سوزی در مزارع گندم دشت ذهاب بیش از ۵ هکتار از مزارع گندم و حاصل دسترنج کشاورزان و همچنین ۶ هکتار پسماند مزارع گندم طعمه حریق شد.

فرماندار سرپل ذهاب افزود: امکانات شهرستان برای مقابله با آتش سوزی محدود بوده و درصورت بروز حادثه آتش سوزی امکانات موجود جوابگو نیست و باتوجه به وسعت سرزمینی شهرستان، با اعزام آتش نشانی به مناطق روستایی زمان زیادی از دست می رود.

وی تصریح کرد: ما همچنان که در ستاد بحران تصویب کردیم دهیاران اعضای شورای اسلامی روستا و بزرگان و خود کشاورزان باید امکانات اولیه خود را آماده نگه دارند تا در صورت بروز حادثه نسبت به کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن اقدامات اولیه را انجام دهند تا آتش نشانان به محل حادثه برسند.

فرزادی پور تاکید کرد: مهمترین راه مقابله با این حوادث انجام اقدامات پیشگیرانه است چون در صورت بروز آتش سوزی وارد آمدن خسارات به کشاورزان حتمی است، لذا کشاورزان در ابتدا باید با انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع آتش‌سوزی پیشگیری کنند.

وی با انتقاد از کسانی که تعمدا نسبت به ایجاد آتش سوزی اقدام می کنند، اذعان داشت: ایجاد آتش سوزی در مزارع گندم به دلیل خصومتهای شخصی از انسانیت به دور است چون کشاورز در طول یکسال زحمات خود را انجام می دهد تا حاصل دسترنج خود را برداشت کند که با این اقدام به هدر می رود.

وی افزود: حادثه هیچوقت خبر نمی کند و هر لحظه امکان و احتمال وقوع آن وجود دارد لذا کشاورزان باید بیمه کشاورزی محصولات را جدی بگیرند تا در صورت بروز حادثه آسیب کمتری به آنها وارد شود.

فرماندار شهرستان در پایان ضمن تقدیر از همکاری مردم در کنترل آتش سوزی، افزود: حضور و همراهی مردم محلی در کنترل و اطفاء حریق مزارع گندم دشت ذهاب بسیار مهم بود و اگر این همراهی و تلاش بی وقفه مردم محلی وجود نداشت قطعا دامنه و گستره آتش سوزی خیلی فراتر می رفت و خسارات این حریق بسیار بیشتر می شد.

 

انتهای پیام/

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
https://www.dana.ir/1733706
ارسال نظر
نظرات