شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1733820
مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

مهار آتش‌سوزی گسترده "شادگان" و "شاه‌بهرام" باشت

مهار آتش‌سوزی گسترده "شادگان" و "شاه‌بهرام" باشت
محمدی از مهار و کنترل آتش‌سوزی در منطقه شادگان و شاه‌بهرام شهرستان باشت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عزیزالله محمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از مهار آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه شادگان و شاه بهرام شهرستان باشت خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 15 مورد آتش سوزی در سطح استان داشتیم، آتش سوزی باشت نیز از غروب روز گذشته آغاز شد و همه نیروهای دولتی و مردمی بسیج شدند و با وجود این که آتش سوزی گسترده و خطرناکی بود، چند ساعتی بیشتر طول نکشید اما کنترل شد.

محمدی ادامه داد: هم اکنون در محل آتش سوزی هستیم و حدود ساعت ۳ بامداد امروز اکثر نقاط مهار شد و پایش منطقه آتش‌سوزی در حال انجام گرفتن است.

وی ادامه داد: شایسته نیست که در این شب عید فردی بخواهد با وجود ممنوع بودن آتش زدن باقی مانده مزارع کشاورزی، این کار را انجام دهد و باعث شود جنگل ها و طبیعت استان دچار مشکل شود؛ رسانه ها می توانند در این زمینه موثر باشند و فرهنگ سازی انجام دهند.

محمدی افزود: درختی که ممکن است صدها سال عمر داشته باشد به دلیل سهل‌انگاری برخی افغراد طعمه حریق می شود و این سرمایه ارزشمند را از بین می برند.

مدیرکل مدیریت بحران استان در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین تجهیزات مقابله با آتش سوزی پس از حوادث سال گذشته بیان کرد: دمنده یکی از ابزارهایی که بسیار تعیین کننده و موثر است اما با وجود گرانی، به اندازه همه عمر استان یعنی تعداد 300 دستگاه دمنده خریداری شد.

وی افزود: در سال جاری نیز استاندار مبلغ ۲ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مقابله با آتش‌سوزی و امداد و نجات در نظرفته است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733820
ارسال نظر
نظرات