شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1733841
کرونا در جهان؛

آمریکا همچنان پیشتار بالاترین آمار مرگ و میر+ جدول تغییرات

آمریکا همچنان پیشتار بالاترین آمار مرگ و میر+ جدول تغییرات
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته، کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۹ هزار و ۸۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۹۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۹۸ هزار و ۵۴۰ آمریکایی مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۶۱ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۱۵۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۳۹ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۵۲۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.
 
کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۹ هزار و ۸۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۹۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۹۸ هزار و ۵۴۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.
 
کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۴۳ هزار و ۲۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۴ میلیون و ۴۶ هزار و ۸۰۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۶۲ هزار و ۳۵۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
 
کشور برزیل به‌‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۵ هزار و ۱۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۸۲۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۳۰ هزار و ۵۹۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.
 
کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ ترتیب با ۵ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۱۲۹، ۵ میلیون و ۸۳ هزار و ۹۹۶، ۴ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۳۹، ۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۳۱ و ۴ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۱۶۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.
 
همچنین کشورهای اسپانیا با ۳ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۴۵۲ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۴۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.
 
از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۲۶ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۱۹۹، ۲۰ میلیون و ۷۹ هزار و ۵۹۹، ۱۳ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۳۲۹ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
 
جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور هند ,

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1733841
ارسال نظر
نظرات