شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:41 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1733852
آیت الله دری نجف‌آبادی:

رئیس‌جمهور باید پرچم اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را به اهتزاز درآورد/ برای رأیی که می‌دهیم حجت شرعی داشته باشیم

رئیس‌جمهور باید پرچم اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را به اهتزاز درآورد/ برای رأیی که می‌دهیم حجت شرعی داشته باشیم
امام جمعه اراک با تأکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور باید منافع و مصالح ملی را در نظر بگیرد و پرچم اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را در دنیا و مجامع بین المللی به اهتزاز در آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراها گفت: دقت کنیم برای رأیی که می دهیم صد در صد حجت شرعی داشته باشیم یعنی انگار کنیم که الآن در دادگاه قیامت هستیم و باید پاسخگو باشیم.

امام جمعه اراک ادامه داد: چهار سال اختیار کشور را که می خواهیم به هر کسی بسپاریم این ممکن است برای صد سال بعد هم تأثیر گذار باشد بنابراین انتخاب ما باید کاملا هوشیارانه باشد، البته که انتخابات شوراها نیز بسیار مهم است و باید دقت کرد.

دری نجف آبادی با تأکید بر اینکه مسئله انتخابات بسیار حساس و مهم است گفت: قانون اساسی ما رئیس جمهور را دومین مقام رسمی کشور معرفی می کند که اختیارات وسیع و گسترده ای دارد لذا باید مدیر و مدبر باشد که بتواند کشور را اداره کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ریاست جمهوری مثل یک مغازه دونبش است که یک طرف آن داخل کشور است و طرف دیگر ۲۰۰ کشور که باید برای مراودات با هر کدام برنامه داشت، خیلی از مسائل داخلی نیز متأثر از مسائل خارجی است و بحث تجارت خارجی در این بین بسیار مهم است به خصوص در شرایط دنیای امروز که بسیار حساس تر نیز هست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رئیس جمهور باید منافع و مصالح ملی را در نظر بگیرد و پرچم اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را در دنیا و مجامع بین المللی به اهتزاز در آورد.

امام جمعه اراک به برخی حواشی ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: برخی می گویند ما رأی نمی دهیم و قانون را هم قبول نداریم، اول انقلاب هم این حرف را زدند اما امام فرمود قانون شما را قبول ندارد؛ شمایی که این حرف ها را میزنی سال ۸۸ این همه مردم و رهبری برای دفاع از شما فریاد زدند اما حالا شما همان حرف ها می زنید.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید در چارچوب قانون اساسی انتخاب شود حالا چه شده که هنگام ثبت نام معرکه می گیرد، کاش پاسخگوی برخی عملکردهای خود نیز باشید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فلسطین اشاره کرد و افزود: قرآن کریم تعبیری دارد که می فرماید «وَ مَکَروا وَ مَکَرَ اللهُ وَ اللهُ خَیرُ الماکِرین» حالا ترامپ و صهیونیست ها چندین سال است که سعی کردند تا قدس شریف را اشغال کنند و با کشورهای عربی همسایه ما ارتباط برقرار کردند تا نفوذ صهیونیست ها را در برابر جبهه مقاومت تقویت کنند اما کور خوانده اند، نتیجه این خباثت های آمریکا و خیانت های آل سعود قدرتمندی و وحدت بیشتر فلسطینیان شده است.

وی تأکید کرد: امروز فلسطینی ها با موشک های قدرتمند از حقوق خود دفاع می کنند و امیدواریم همچنان خداوند به مردم مظلوم فلسطین کمک کند تا انشاالله ریشه اسرائیلی ها از منطقه کنده و قدس شریف آزاد شود.

امام جمعه اراک در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تفسیری کوتاه از سوره تغابن گفت: روزی همه پرده ها کنار خواهد رفت و متوجه خواهیم شد که همه سر هم کلاه گذاشته اند، مواظب باشیم که مغبون پست و مقام نشویم، مراقب باشیم که نه فریب بدهیم و نه فریب بخوریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تأکید کرد: امیرالمؤنین(ع) می فرمایند مغبون کسی است که قدر عمرش را نداند پس باید قدر عمر و و فرصت های جوانی را خوب بدانیم و هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733852
ارسال نظر
نظرات