شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1733863
یک مقام دادگستری استان تهران:

سامانه نوبت دهی در تمام واحد‌های قضایی تهران فعال شد

سامانه نوبت دهی در تمام واحد‌های قضایی تهران فعال شد
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران از فعال شدن سامانه نوبت دهی در تمام واحد‌های قضایی در تهران خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن بابایی معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران در نشست مشترک معاونان قضایی رئیس کل محاکم تهران با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری در سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: با تلاش قضات در سال گذشته وضعیت خوبی را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از حوزه‌ها نتایج مطلوبی حاصل شده از جمله در تجدید نظر ۴۲ درصد و در شعب حقوقی ۸ درصد، کیفری دو ۳۰ درصد، دادگاه انقلاب ۲۸ درصد و در مجموع در پایان سال ۹۹ تعداد ۱۴ هزار فقره عملکرد مثبت داشته‌ایم.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران افزود: در حال حاضر روند کاهش پرونده‌های مسن در مجتمع‌های قضایی شهید بهشتی، مدنی، مدرس و عدالت در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

بابایی عنوان کرد: سامانه نوبت دهی در تمام واحد‌های قضایی فعال شده و وضعیت کاری تمام شعب از لحاظ رسیدگی و پاسخگویی کامل مشخص شده و در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم و به وضعیت مطلوب برسانیم.

وی متذکر شد: با وجود بالا بودن سرانه ارجاع پرونده به قاضی استان تهران نسبت به سایر استان‌های کشور و انتظار دادرسی دقیق و متقن در تلاش هستیم به‌رغم وجود کمبود و مشکلات کادر قضایی را پیگیری و حل کنیم و در این زمینه پایش نیرو‌های قضایی در استان تهران آغاز شده و برخی از شعب غیر فعال شده و شعب بلاتصدی تأمین نیرو و فعال خواهند شد.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران گفت: در سال ۱۳۹۹ آمار قابل قبول و خوبی داشتیم و اگر این همت، تلاش و همکاری به این شکل ادامه پیدا کند، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به موجودی معادل سال ۱۳۹۰ خواهیم رسید و این برگ زرین و موفقیتی بزرگ برای دادگستری استان تهران خواهد بود.

بابایی افزود: در اسفندماه ۱۳۹۹ برخلاف عملکرد ماه پایانی در یک دهه اخیر برای اولین بار عملکرد مثبتی داشتیم همچنین موجودی پرونده‌های وارده و مختومه در اسفندماه ۹۹ در مقایسه با اسفندماه ۹۸ افزایش چشمگیری داشته است و عملکرد مطلوب و مثبتی در کاهش آمار داریم.

وی ابراز کرد: تعداد شعب نامتعارف و بالای هزار فقره در استان تهران را به ۷ شعبه کاهش دادیم و در حال حاضر تنها ۴ شعبه در شهریار، یک شعبه در رباط کریم و در شهر تهران فقط ۲ شعبه با موجودی بالای یک‌هزار فقره داریم.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران در پایان بیان کرد: روابط عمومی به عنوان رکنی که می‌تواند در انعکاس اقدامات و فعالیت‌های همکاران نقش عمده‌ای داشته باشد نیازمند توجه و عنایت است.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1733863
ارسال نظر
نظرات