شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1400/02/25 شناسه خبر: 1733977

ادعای کذب هزینه ۷۰میلیارد دلاری نیروگاه بوشهر

ادعای کذب هزینه ۷۰میلیارد دلاری نیروگاه بوشهر
طرح ادعای کذب هزینه ۷۰ میلیارد دلاری برای ساخت نیروگاه بوشهر مصداق استفاده از تکنیک دروغ_بزرگ در جنگ روانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ انتقاد هر عزیزی به سیاست خارجی ایران بسیار محترم است. لیکن اولین شرط انتقاد علم و انصاف است. طرح برخی ادعاهای غیرعلمی حکایت از رویش خزه های جهل بر دیوار فضای مجازی دارد. از همه و دوستان محترم انتظار است قبل از باور و بازنشر هر مطلبی اندکی تامل یا تحقیق کنند!

طرح ادعای کذب هزینه ۷۰ میلیارد دلاری برای ساخت نیروگاه بوشهر مصداق استفاده از تکنیک دروغ_بزرگ در جنگ روانی است. انتشار این دروغ برای هر عزیزی که اندک آشنایی ابتدایی با حساب و کتاب و اعداد و درآمدها و هزینه های بودجه ایران داشته باشد شبیه یک طنز یا دروغ شاخدار است!
در پاسخ به این سوال که با کدامین منطق عدد ۷۰ میلیارد دلار که هزینه قریب به ساخت بیش از ۴۰ نیروگاه میباشد را به پای ساخت نیروگاه بوشهر نوشته اند فقط میتوان گفت: والله اعلم!

هزینه ساخت نیروگاه بوشهر علیرغم کارشکنی شدید آمریکا و بدعهدی روسیه در بدترین برآورد به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید که با توجه به صرفه جویی در سوخت فسیلی در پنج سال اول هزینه ساخت و خروج ارز برای ساخت نیروگاه ها جبران می شود.
ناگفته پیداست که در هر قراردادی می بایست منافع ملی طرفین لحاظ گردد.

بر خلاف دوم دروغ بزرگ در این شایعه شاخدار از سال ۹۲ برق این نیروگاه وارد مدار شده است که هزینه و منفعت این پروژه با جستجوی ساده و سریع در اینترنت قابل دسترسی است.
باور و بازنشر شایعات اینچنینی توسط غافلان و دوستان سهل اندیش دام خطرناکی است. در فضای مجازی اصل بر عدم اعتماد است

برخلاف القای شایعه، پیش بینی مشکلات احتمالی برای تولید برق نیروگاه بوشهر در سال۱۴۰۰ از سوی متولیان امر هیچ ارتباطی به روسیه ندارد. بلکه مشکل به تخصیص بودجه، ارزانی برق و نوسانات ارزی در داخل کشور دارد.


محمدصادق سلطان‌زاده بشرویه

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733977
ارسال نظر
نظرات