شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1400/02/25 شناسه خبر: 1734068
معاون گردشگری میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی:

سند توسعه راهبردی گردشگری برای چهار شهرستان‌ استان مرکزی تهیه شده است

سند توسعه راهبردی گردشگری برای چهار شهرستان‌ استان مرکزی تهیه شده است
حسینی گفت: تاکنون سند توسعه راهبردی گردشگری برای شهرستان‌های دلیجان، محلات، خمین و شازند تهیه شده است و با تأمین اعتبار لازم برای دیگر شهرستان‌های استان مرکزی نیز توسط مشاوری متبحر این سند تدوین می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن حسینی در گفتگو با دیارآفتاب؛ اظهار کرد: مسلماً وجود طرح جامع در حوزه گردشگری و سندی راهبردی در این عرصه می‌تواند به تحقق اهداف و رونق صنعت گردشگری کمک شایانی داشته باشد و در این راستا استان مرکزی تدوین چنین طرح‌ها و اسنادی را آغاز کرده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: تاکنون سند توسعه راهبردی گردشگری برای شهرستان‌های دلیجان، محلات، خمین و شازند تهیه شده است و با تامین اعتبار لازم برای دیگر شهرستان‌های استان مرکزی نیز توسط مشاوری متبحر این سند تدوین می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر به روز رسانی طرح هادی جامع گردشگری شهر اراک در دست اقدام است که این امر می‌تواند نقشه راه توسعه گردشگری این کلانشهر را پیش رو قرار دهد.

حسینی تصریح کرد: سند راهبردی توسعه گردشگری با مشخص کردن خطوط کلان سیستمی بر اساس خط فلات اصلی در حوزه گردشگری، پایه و مبنای اجرایی شدن برنامه ملی توسعه گردشگری خواهد بود. این سند در واقع به منظور تدوین برنامه توسعه گردشگری و پیاده‌سازی اهداف در پویاترین حالت ممکن و منطبق با رویکرد افزایش بهره‌وری و همچنین دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار گردشگری تدوین شده و خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فصل پایانی سند توسعه گردشگری در شهرستان‌های دلیجان، محلات، خمین و شازند در دست تهیه و اقدام است، گفت: با اتمام فصل آخر سند، شرایط سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف گردشگری مورد نیاز جامعه در شهرستان‌ها با افق 10 ساله انجام خواهد شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با بیان اینکه عدم تامین اعتبار در راستای تدوین و اجرای این سند، قدری روند اجرای امور را با تاخیر روبرو کرده است، افزود: در سال جاری تدوین سند توسعه گردشگری برای باقی شهرستان‌های استان مدنظر قرار دارد، در این راستا از طریق کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها، اعتبار درخواست شده است و در صورت تامین اعتبار سند به روز رسانی و تدوین می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734068
ارسال نظر
نظرات