شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:57 منتشر شده در مورخ: 1400/02/25 شناسه خبر: 1734074
مدیر تعاون روستایی استان سمنان خبر داد

صادرات ۱۳۷۰ تن محصولات کشاورزی استان سمنان/ تامین ۶۰ هزار تُن نهاده دامی برای دامداران استان

صادرات ۱۳۷۰ تن محصولات کشاورزی استان سمنان/ تامین ۶۰ هزار تُن نهاده دامی برای دامداران استان
احسان عباسپور با اشاره به توان صادراتی استان سمنان گفت: در یک سال گذشته یکهزار و ۳۷۰ تن محصولات کشاورزی استان سمنان در بخش صادرات قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احسان عباسپور، مدیر تعاون روستایی استان سمنان در گفت و گو با  مرآت درباره دستاورد های شاخص و مهم شبکه تحت پوشش تعاون روستایی استان سمنان در سال گذشته گفت: یکی از مهمترین دستاورد های استانی مجموعه تعاون روستایی ورود به بحث صادرات بوده که در سال گذشته یک هزار و ۳۷۰ تن از محصولات کشاورزی استان سمنان صادر شده است.

عباسپور با اشاره به صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی استان خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۵۸۰ تن از محصولات کشاورزی در حوزه صنایع تبدیلی قرار گرفته و فرآوری آن انجام شده است که امروزه این حوزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات در روستاها با تامین نهاده های دامی رفع می شود تصریح کرد: یکی از نکات مهم در حوزه نهاده های دامی، تامین و فراوری سایر نهاده های کشاورزی بوده که در سال گذشته ۶۰ هزار تن نهاده دامی تامین و در اختیار کشاورزان و دامداران قرار گرفته است.
 
وی افزود: یکی از وظایف تعاون روستایی ارتباط با کشاورزان و خرید محصولات آنان است تا پای دلالان از سبد کشاورزی استان قطع شود، که در سال گذشته ۱۸۶ هزار و ۸۴ تن محصول کشاورزی از کشاورزان استان خریداری شده است که ۴۷هزار و ۶۶۹ تن از آن شامل گندم، آفتاب گردان و کلزا بوده و ۱۳۸ هزار و ۴۱۵ تن از آن سایر محصولات را شامل می شود.
 
عباسپور با اشاره به ایجاد کارگاه های کوچک تبدیلی و تکمیلی اظهار کرد: صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می‌شود که به فرآوری محصولات نباتی و حیوانی ازجمله زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع‌ می‌پردازد و دربرگیرنده، تغییرات فیزیکی، شیمیایی، ارگانولپتیکی، نگهداری، بسته‌بندی و توزیع است که در سال گذشته ۳ کارگاه در سطح استان سمنان ایجاد شده است.
 
مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه یکی از وظایف سازمان حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان است ادامه داد: ۵۵۳ میلیارد ریال برای تامین نقدینگی تشکل ها از طریق بانک ها و صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سال گذشته تامین شده است و امیدواریم در سال جدید افزایش پیدا کند تا در بخش کشاورزی رشد چشمگیری داشته باشیم.
 
وی ازود: یکی از طرح های جدید در سال گذشته کشاورزی قراردادی ذرت بوده که حدود ۸۰ هکتار به آن اختصاص داده شده است.
 
عباسپور در پایان به برخی اقدامات این سازمان اشاره کرد و گفت: ۵ هزار و ۱۰۰ تن تهیه و توزیع بذر، ۷۴ هزار تن خرید و حمل شیر، یکهزار و ۲۵۰ مترمربع بازسازی انبارها و آموزش یکهزار و ۷ نفر از اعضای تعاونی ها، کارکنان شرکت ها و اتحادیه ها از جمله اقدامات تعاونی روستایی در سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734074
ارسال نظر
نظرات