شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1400/02/25 شناسه خبر: 1734128
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:

سفرهای نوروزی عامل اصلی آمار بالای بستری استان مرکزی در پیک چهارم بود/ افزایش بیماران سرپایی در پی ترددهای هفته گذشته

سفرهای نوروزی عامل اصلی آمار بالای بستری استان مرکزی در پیک چهارم بود/ افزایش بیماران سرپایی در پی ترددهای هفته گذشته
جمالیان گفت: بر اساس پرسشنامه‌هایی که در مراکز درمانی تکمیل شده بود دلیل اصلی بالا بودن تعدادبستری های استان مرکزی در پیک چهارم مسافرت‌ها و تجمعاتی بود که در بازه نوروز انجام گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک پیش از ظهر امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در نشست استانی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: هفته گذشته یکی از مصوبات این بود که دلایل بالا بودن تعداد بستری‌ها در استان نسبت به کشور بررسی شود که بر اساس پرسشنامه‌هایی که در مراکز درمانی تکمیل شده بود علت اصلی مسافرت‌ها و تجمعاتی بود که در بازه نوروز انجام گرفت.

جمالیان تصریح کرد: حدود ۶۵ هزار نفر جمعیت استان مرکزی سیار است که صبح از استان‌های هم‌جوار وارد و شب خارج می‌شوند و همین باعث می‌شود میزان گردش ویروس بالا باشد.

وی افزود: در هفته گذشته شاهد افزایش ترددهای جاده‌ای بودیم یعنی استان مرکزی دومین استان پرتردد جاده‌ای در کشور بود که باعث پیک افزایشی در آمار سرپایی و در هفته‌های بعد در تعداد بستری‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مراسم‌های شب قدر در اکثریت مساجد به بهترین نحو ممکن برگزار شد که کمال تشکر را داریم و مردم هم خیلی خوب رعایت کردند.

جمالیان با بیان اینکه واکسیناسیون در هفته بعد به‌نوبت دوم خواهد رسید افزود: از دوشنبه واکسیناسیون خودرویی را در محل دانشگاه امیرکبیر آغاز خواهیم کرد و در فراهم آوردن زیرساخت‌ها مشکلاتی داریم که امیدواریم با هماهنگی لازم در حل آن تسریع شود.

وی اظهار کرد: در واکسیناسیون بالای ۸۰ سال حدود ۶۷ درصد مردم مراجعه کردند و فراخوان نیز داده شد و الآن هم که واکسیناسیون بالای ۷۵ سال را شروع کرده‌ایم کماکان در صورت مراجعه افراد بالای ۸۰ سال تزریق واکسن انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه وضعیت تزریق واکسن خوب است و ازدحام بالایی نداریم گفت: تأکید این است که افراد رأس ساعت اعلامی مراجعه کنند، البته کار با شروع واکسیناسیون خودرویی راحت‌تر خواهد شد و خواهش داریم ارگان‌ها در تأمین زیرساخت‌ها به‌خصوص کامپیوتر، صندلی و سایر موارد نیز دانشگاه را یاری کنند.

وضعیت استان مرکزی با رعایت ۶۸ درصدی پروتکل‌ها نسبت به کشور بهتر است/ کاهش قابل توجه تعداد بستری و فوتی ها

علی علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک  با ارائه آمار استان مرکزی به تفکیک شهرستان‌ها گفت: متوسط تست‌های مثبت استان تا پایان هفته سوم اردیبهشت‌ماه ۱۷ درصد موارد نمونه‌گیری شده بوده است، همچنین میانگین استان از ۳۲۳۶ در هفته دوم اردیبهشت به ۳۱۲۱ مورد مثبت در هفته سوم حدود ۴ درصد کاهش پیداکرده، تعداد بستری‌ها نیز در همین بازه از ۴۱۳ مورد به ۳۳۷ مورد رسیده که کاهش ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: موارد فوتی نیز از ۹۸ مورد در هفته دوم اردیبهشت به ۷۴ مورد در هفته سوم کاهش پیداکرده که کاهش ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.

علیمحمدی خاطرنشان کرد: وضعیت استان مرکزی در رعایت پروتکل‌ها نسبت به کشور بسیار بهتر است و این میزان با عدد ۶۸ درصد حدود ۳ درصد از میانگین کشور بیشتر است.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1734128
ارسال نظر
نظرات