شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1400/02/26 شناسه خبر: 1734311
کارشناس مسائل سیاسی:

حمله آمریکا به هزاره انتقام از شکست‌ در منطقه خاورمیانه است

حمله آمریکا به هزاره انتقام از شکست‌ در منطقه خاورمیانه است
ذبیح الله سالخورده گفت: مریکایی ها قصد دارند با هماهنگی دولت افغانستان و سست کردن کمربند امنیتی هزاره‌ای های افغان، انتقام پادگان‌های آسیب دیده و شکست‌های جنگ های نیابتی را اینگونه جبران کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ذبیح الله سالخورده کارشناس مسائل سیاسی در ارتباط با شهادت جمعی از دانش آموزان دختر افغانی به خبرنگار راه آرمان گفت: بیش از دو دهه است که آمریکایی ها به بهانه مبارزه با تروریسم با حمله به کشورهای شیعه نشین خاورمیانه با ایجاد آشیانه زنبور (داعش) مسلمانان را به صورت نیابتی و مستقیم ترور می کنند، اما درون دیپلماسی میدان زمین گیر شده اند.

وی افزود:  آمریکایی ها با انتخاب کشورهایی که دامنه دیپلماسی میدان ضعیف تر و درصد آسیب پذیری بالایی دارند، سعی کردند حمله کنند و با ایجاد شکاف، چند پارگی و از بین بردن ثبات امنیتی همسایگان ایران ابتدا محل اسکان نزدیکی با کشور ما انتخاب کرده، سپس با میدان داری و تزریق هرج و مرج به داخل ایران به ما ضربه وارد کنند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: پروژه ای که با تحلیل دقیق و به موقع ژنرال‌های ایرانی به ویژه سردار سلیمانی شناسایی و نقش بر آب شد، در کمترین زمان ممکن نقطه تهدید را تبدیل به فرصت شد چرا که دشمن هزاران کیلومتر راه را پیموده و خود را در تیررس غالب توانایی‌های ایرانیان قرار داده است.

سالخورده ابراز کرد: از اصلی ترین ارکان این موقعیت و موفقیت، دین، مذهب همچنین زبان مشترک شیعیان کشورهای مورد هدف آمریکا با ایران به ویژه عراق و افغانستان است که توانست کفه ترازو را به سمت ما سنگین تر کند.

وی یادآور شد: یکی از این ظرفیت‌ها قوم هزاره شیعه در افغانستان به ویژه لشکرهای فاطمیون و زینبیون است که تا جغرافیای سوریه به کمک دیپلماسی میدان مقاومت شتافتند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگرچه دیپلماسی میدان طی هشت سال دولت حسن روحانی توسط گمراهان غرب پرست دچار آسیب هایی شد و شاه مهره اصلی یعنی سپهبد سلیمانی را از دست داد و نهایتا با انتشار فایل صوتی وزیر امورخارجه دولت اصلاح طلبان رسوایی پنهان هشت ساله از دل شبکه سعودی، صهیونیستی ایران اینترنشنال، سخنگوی تروریست‌های الاحوازیه بیرون زد.

سالخورده گفت: حال به نظر می رسد آمریکایی ها قصد دارند با هماهنگی دولت افغانستان و سست کردن کمربند امنیتی هزاره‌ای های افغان که در دیپلماسی میدان ایرانی ها جزء پیش قراولان بوده اند، انتقام پادگان‌های آسیب دیده و شکست‌های جنگ های نیابتی را اینگونه جبران کنند.

وی ادامه داد: انتقامی که داغ های شیعیان کابلی و آرزوهای پدران زجر کشیده را با دفن کردن پاره های تنشان تشدید می کنند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: اما خون‌های به ناحق ریخته بیش از هشتاد دختر بیگناه هزاره، اراده های این قوم شیعه را محکم و استوارتر خواهد کرد.

سالخورده در پایان خاطرنشان کرد: آنان پرورش یافته مکتب هایی چون عاشورا و سردار دل های ایرانیان هستند که خونشان اربعین چند میلیونی و شهادتشان تشییع میلیونی خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734311
ارسال نظر
نظرات