شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1400/02/26 شناسه خبر: 1734340
رئیس اتاق اصناف مشهد:

افزایش ۲۰ درصدی فروش اینترنتی اصناف مشهد در دوران کرونا/ ورود کسب و کارهای سنتی به دیجیتال مارکتینگ ضروری است

افزایش ۲۰ درصدی فروش اینترنتی اصناف مشهد در دوران کرونا/ ورود کسب و کارهای سنتی به دیجیتال مارکتینگ ضروری است
بنا‌نژاد گفت: بر اساس برآورد گردش حساب اصناف توسط بانک مرکزی، فروش اینترنتی اصناف مشهد نسبت به اوایل شیوع ویروس کرونا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، ورود واجدهای صنفی متضرر از شیوع ویروس کرونا را به توسعه کسب و کار در فضای مجازی ضروری دانست و گفت: در ایام کرونا با توجه به تعطیلی‌ها و اینکه خیلی از مردم رغبتی به حضور فیزیکی در بازار نداشتند برخی از اصناف و بازاریان برای فروش محصولات خود به فضای مجازی ورود  و فروشگاه‌های مجازی را راه‌اندازی کردند.

افزایش 20 درصدی فروش اینترنتی اصناف مشهد در دوران کرونا

وی افزود: آمار رسمی که بتوانیم بر آن تکیه کنیم که چه میزان از اصناف و کسب‌وکارهای مشهد از فروشگاه‌های مجازی استفاده کردند نداریم، اما برآورد کلی به‌عنوان گردش کار پرداخت‌های اینترنتی بانک مرکزی حدود 20 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

استقبال از اصناف از بازارچه برخط

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: سامانه‌ای را قبل از نوروز آماده کردیم تا هر واحد صنفی کالا‌های خود را در غرفه مجازی ایجادشده به فروش بگذارد و موضوع نظارت از این غرفه‌ها هم دنبال می‌شود تا بتواند فروش مجازی هم از این فروشگاه‌ها داشته باشند و تاکنون هم استقبال خوبی از این طرح‌شده است.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به 100 درصد کسب و کارهای  اطراف حرم مطهر با رکود مواجه هستند، زیرا عمده آن‌ها تا قبل از شیوع کرونا با ورود زائر و مسافر امرارمعاش می‌کردند و این در حالی است که طی یک سال گذشته زائری به مشهد نیامده و آن‌هایی هم که می‌آیند تمایلی به خرید و تفریح در مناطق گردشگری مشهد ندارند.

جلب اعتماد مشتریان فروشگاه‌های اینترنتی مستلزم افزایش نظارت‌ها است

بنانژاد خاطرنشان کرد: افزایش نظارت بر فروشگاه‌های مجازی موجب افزایش تقاضای در بستر فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ می‌شود، چراکه جلب اعتماد افراد در فروشگاه‌های مجازی و پشتیبانی صحیح از خرید افراد موجب هجوم افراد به خریدهای اینترنتی می‌شود.

وی افزود: 40 درصد از اصناف مشهد در شرایط کرونایی نیاز به حضور در محل کسب ‌و کارشان را نداشتند و ضرورت آموزش وسیع دیجیتال مارکتینگ و توسعه فروش در فضای مجازی به اصناف مشهد مخصوصاً کسب‌و‌کارهای سنتی بیش از پیش حس می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734340
ارسال نظر
نظرات