شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1400/02/26 شناسه خبر: 1734356
کارشناس مسائل بین الملل:

فلج شدن تأسیسات اسرائیل با حملات محور مقاومت/ دستاوردهای میدانی حماس نتیجه ارتباط نزدیک حاج قاسم با جبهه مقاومت است

فلج شدن تأسیسات اسرائیل با حملات محور مقاومت/ دستاوردهای میدانی حماس نتیجه ارتباط نزدیک حاج قاسم با جبهه مقاومت است
حسن هانی‌زاده گفت: اگر ارتباط نزدیک شهید سلیمانی با رزمندگان فلسطینی و حماس نبود، قطعا این دستاورد های میدانی حاصل نمی شد و با گذشت یک هفته از انتفاضه خونین فلسطین و ادامه آن وضعیت به ضرر رژیم صهیونیستی و هم پیمانان این رژیم تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اقدامات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی گفت: سه روز قبل از روز جهانی قدس به دستور بنیامین نتانیاهو در یک حرکت نمایشی، ارتش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی حمله و نسبت به ضرب و شتم نماز گزاران فلسطینی در مسجد لاقصی که خودشان را برای روز جهانی قدس آماده می کردند، اقدام کردند.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: در این اقدام، رژیم صهیونیستی شماری از نمازگزاران را دستگیر و زخمی کرد و یهودیان شهرک های صهیونیست نشین به موازات آن به منطقه شیخ جراح حمله و اموال فلسطینی های قدس شرقی را مصادره کردند.

وی بیان کرد: این دو حرکت از سوی بنیامین نتانیاهو از این جهت صورت گرفته است که وی قرار بود چرخه قدرت را ترک کند و کابینه و ریاست کابینه را به شخص دیگری بسپارد؛ چرا که در انتخابات زود هنگام کنیست با شکست مواجه شده است و حزب مربوطه اکثریت را به دست نیاورده و باید از قدرت خارج شود.

هانی زاده افزود: تصور نتانیاهو این است که از رهگذر بحران‌سازی می تواند مدت زمان بیشتری در قدرت باقی بماند و آنچه که اتفاق افتاد و آمادگی مردم فلسطین برای آغاز یک انتفاضه گسترده و همه جانبه، همه انتظارات بنیامین نتانیاهو را نقش بر آب کرد و او نتیجه معکوس گرفت؛ به این دلیل که ملت فلسطین بعد از این رخ دادها و درگیری در شیخ جراح و باب العامود در یک صف واحد یک انتفاضه شروع کرده اند.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: در طول یک هفته گذشته که از انتفاضه می گذرد، بیش از هزار و ۸۰۰ موشک با برد ۲۸۰ کیلومتر و با تغییراتی که بر بدنه این موشک ها صورت گرفته، تمام اراضی اشغال تحت تأثیر این حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی قرار گرفته است؛ به گونه ای که تمام فرودگاه ها و ایستگاه های مترو اسرائیل تعطیل و پالایشگاه و تصفیه خانه حیفا مورد هدف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برآورد برخی از رسانه های بین المللی نشان می دهد که بر اثر درگیری های موجود روزانه یک میلیارد دلار خسارت متوجه رژیم صهیونیستی شده است و علی رغم اینکه تاکنون ۱۴۰ نفر از مردم بی دفاع فلسطین و به ویژه اهالی غزه بر اثر حملات هواپیماهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند و بیش از هفتصد نفر زخمی شده اند؛ اما مقاومت همچنان به مسیر خود ادامه می دهد.

هانی زاده تأکید کرد: در واقع قدرت بازدارندگی حماس و موشک هایی که تولید کرده است، نشان می دهد که هم اکنون قواعد درگیری به نفع رزمندگان فلسطینی است و آنچه که الان اتفاق افتاده این است که گنبد آهنین که در واقع نماد حفظ امنیت رژیم صهیونیستی بود کارایی خود را از دست داد و ثابت کرد که نمی تواند امنیت لازم را برای اسرائیل تأمین کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با تأکید بر اینکه نام بلند آوازه سپهبد شهید سلیمانی همواره در میدان های فلسطین اشغالی مطرح می شود، عنوان کرد: دستاوردی که حاصل شده این است که تمام تأسیسات رژیم صهیونیستی فلج شده است و این امر ناشی از تأثیرات محور مقاومت و شخص سپهبد شهید سلیمانی است که برای ملت فلسطین به همراه داشته است.

وی ابراز کرد: اگر ارتباط نزدیک شهید سلیمانی با رزمندگان فلسطینی و حماس نبود، قطعا این دستاورد های میدانی حاصل نمی شد و با گذشت یک هفته از انتفاضه خونین فلسطین و ادامه آن وضعیت به ضرر رژیم صهیونیستی و هم پیمانان این رژیم تبدیل شده است.

هانی زاده خاطرنشان کرد: با اتفاقات اخیر شاهد بودیم که مردم اردن و دیگر ملت های اسلامی به پا خواسته و هم بستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کرده اند و هم اکنون علی رغم آنکه برخی از رژیم های مرتجع عرب، آمریکایی ها و دولت های غربی از رژیم صهیونیستی حمایت کرده اند، اما این رژیم در انزوای کامل به سر می برد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734356
ارسال نظر
نظرات