شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:13 منتشر شده در مورخ: 1400/02/26 شناسه خبر: 1734428
شناخت ناکافی از قانون، کلاهبرداری را تسهیل می‌کند؛

کلاهبرداری از نوع بیمه تکمیلی/ افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی مراقب افراد سودجو باشید

کلاهبرداری از نوع بیمه تکمیلی/ افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی مراقب افراد سودجو باشید
به تازگی برخی افراد کلاهبردار در تماس با مردم به آنها پیشنهاد می دهند با واریز مبالغی، تحت پوشش بیمه تکمیلی «سازمان تامین اجتماعی» در بیایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، این روزها طرح حذف کاربری دفترچه های خدمات درمان و تامین اجتماعی، دست برخی افراد سود جو و یا به تعبیری دیگر کلاهبردار در این مورد را به جیب بسیاری از افراد بی خبر از این جریان دراز کرده است، افرادی که فقط  با یک تماس تلفنی و درخواست مبلغی پول به راحتی  از مردم کلاهبرداری می کنند.

با این حال  این طرح نیز مانند بسیاری طرح های عمومی دیگر در کشور که معمولا بلافاصله با شگردهای کلاهبرداری سودجویان همراه است، فعالیت سوءاستفاده گران در خصوص حذف دفترچه های خدمات درمانی و تامین اجتماعی نیز به تازگی به همراه داشته است.

خبرنگار کردتودی با تعدادی از مردم که این روزها از آنان به اینشکل  کلاهبرداری شده بود همراه شد آنان میگویند در طی تماس با آنها افرادی که خود را به عنوان کارگزار بیمه معرفی میکنند با داشتن اطلاعات کامل در این زمینه با آنان به گفتگو و دادن اطلاعات می پردازد.

آنها می گویند این افراد آنچنان از قدرت تکلم برخوردارند که جای هر گونه شک وشبهه ای دال بر دروغ بودن آن را از شخص شنوده خواهند گرفت و نهایتا با درخواست مقداری پول و واریز شدن آن دیگر تمام پل ارتباطی خود را قطع خواهند کرد و تازه آن وقت است که میدانیم که کلاهبرداری صورت گرفته است.

این افراد مال باخته با توصیه به مردم اعلام داشتند که هرگز اینگونه تماس ها را جواب ندهند چرا که کلاهبرداری بیش نسیت.

در ادامه سرهنگ بهمنی کارشناس پلیس فتای استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: متاسفانه این روزها صدور کارت هوشمند سلامت، دستمایه مجرمان برای کلاهبرداری از شهروندان شده است.

این کارشناس پلیس فتا با بیان اینکه صدور کارت هوشمند سلامت دستمایه مجرمان برای کلاهبرداری از شهروندان شده، خاطرنشان کرد: مجرمان در پی تماس با شهروندان و اعلام اینکه کارگزار بیمه هستند و دادن اطلاعات اولیه از شهروندان از آنها می‌خواهند برای دریافت کارت هوشمند سلامت اقدام کنند و در صورت اهمال در این خصوص بیمه آن‌ها قطع می‌شود.

بهمنی افزود: کلاهبرداران و مجرمان سایبری تلاش دارند تا با روش‌های مختلف مخاطبان را قانع کنند که تا با استفاده از تخفیف‌های ویژه  و با واریز چند صد هزار تومان در طرح کارت هوشمند سلامت ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه به شهروندان تاکید کرد: چنانچه با بیمه شدگان تماس تلفنی گرفتند و خود را نماینده یا کارگزار بیمه معرفی کردند و مشخصات آنها را اعلام کردند و از آنها خواستند برای دریافت کارت بیمه سلامت اقدام کرده و هزینه آن را که رقم زیادی نیست را پرداخت کنند متوجه باشند که این تماس از سوی کلاهبرداران و شیادان است.

در ادامه این گزارش نظری کارگزار بیمه در تهران در گفتگوی تلفنی با خبرنگار کردتودی اظهار داشت:: بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت هیچ‌گونه بازاریابی تلفنی نداشته و تماس‌های تلفنی با محتوای صدور کارت هوشمند یا بیمه تکمیلی سلامت، کلاهبرداری بوده و به هیچ عنوان مورد تأیید سازمان بیمه‌ای نیست.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مردم از این موضوع اطلاع ندارند که بیمه تکمیلی، جز در موارد استثنایی، به صورت انفرادی قابل صدور نیست واز طرف دیگر صدور تلفنی بیمه‌نامه هم غیرممکن است چون بیمه‌شده باید اسناد بیمه‌ای خود را حضوری دریافت کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734428
ارسال نظر
نظرات