شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1400/02/26 شناسه خبر: 1734496
کارشناس مسائل سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات»:

حضور باشکوه ملت در انتخابات منافع ملی و اقتدار کشور را تضمین می کند

حضور باشکوه ملت در انتخابات منافع ملی و اقتدار کشور را تضمین می کند
جهانبخشی گفت: هرچقدر مردم برای حضور در انتخابات آگاهی و بصیرت داشته باشند که بصیرت ملت ایران امروز در دنیا بی نظیر است قطعاً نتیجه انتخابات منفعت مردم و اقتدار کشور را بهتر می تواند تضمین کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات» با اشاره به اهمیت حضور باشکوه در انتخابات خرداد سال جاری گفت: شرکت در انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که هم از نظر حقوقی، ملی، دینی، سیاسی افراد و آحاد مردم وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی که برگرفته از اسلام و حقوق است این اختیار به مردم داده شده که در سرنوشت خود تأثیرگذار باشند و در عرصه‌های مختلف بتوانند اراده خودشان را به منصه ظهور برسانند و در واقع شرکت در انتخابات یک حق برای مردم است و این حق عرصه را برای مشارکت مردم در عرصه های مختلف باز کرده و طبیعی است که این مسئله تأثیر بسیاری در پیشرفت امور دارد.

حضور باشکوه ملت در انتخابات منافع ملی و اقتدار کشور را تضمین می‌کند

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: هرچقدر مردم برای حضور در انتخابات آگاهی و بصیرت داشته باشند که بصیرت ملت ایران امروز در دنیا بی‌نظیر است قطعاً نتیجه انتخابات منفعت مردم و کشور را بهتر می‌تواند تضمین کند.

وی بیان کرد: ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته علیرغم دشمنی‌های بسیاری که علیه آنها انجام‌شده همواره با بصیرت درصحنه‌های مختلف حضور دارند و دشمنان نتوانسته‌اند با توطئه‌های خود جلوی اراده ملت بایستند.

جهانبخشی با بیان اینکه جمهوری اسلامی برگرفته از اراده ملت ایران است و خواست و اراده مردم اسلام است، افزود: دین اسلام مطابق با فطرت انسان ها است و با نیازهای او همخوانی دارد و طبیعی است که دشمنان نمی خواهند مردم به خواست و اراده خود دست پیدا کنند و لذا برای حضور در انتخابات کارشکنی می کنند و امروز همه تلاش دشمنان کمرنگ کردن حضور مردم در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف است.

پشتوانه قوی جمهوری اسلامی اراده ملت است

وی با تأکید بر اینکه پشتوانه قوی جمهوری اسلامی اراده ملت است و تا به امروز این‌گونه بوده و قطعاً در آینده هم این‌گونه خواهد بود، گفت: دشمن با کمرنگ کردن حضور مردم در عرصه‌های مختلف به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود هستند و خوشبختانه در طول ۴۲ سال گذشته ملت ایران هم دشمن‌شناسی و هم دشمن‌ستیزی خود را نشان دادند و بزرگ‌ترین مانع برای دشمن خود مردم هستند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: اصل حضور مردم در انتخابات مهم است چراکه ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما نباید مانع حضور گسترده مردم شود.

وی با اشاره به اینکه امروز به اعتقاد کارشناسان و نخبگان بسیاری از مشکلات ریشه در داخل کشور دارد، گفت: طبیعی است زمانی که قوی باشیم و بتوانیم از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم قطعاً مشکلات کمتر خواهد شد.

راه عبور از مشکلات توانمندی و قوی شدن همه‌جانبه ملت ایران است

جهانبخشی افزود: درست است از خارج کشور فشارهای ناجوانمردانه اقتصادی و سیاسی بر روی کشور است اما راه عبور از مشکلات توانمندی و قوی شدن همه‌جانبه ملت ایران است و مردم می‌توانند در انتخابات با انتخاب صحیح خود آن را محقق سازند.

وی تأکید کرد: تا به امروز با حضور معنادار ملت درصحنه ها و خصوصاً انتخابات دشمن در برنامه‌های خود ناکام مانده و لذا شرکت در انتخابات خردادماه از جهات بسیاری اهمیت زیادی دارد.

کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی یک امانت الهی است و این امانت باید به‌خوبی حفظ شود، گفت: این امانت باید به صاحب اصلی آن تحویل داده شود، گاهی اوقات برخی از افراد سعی می‌کنند که مشکلات داخلی را به اصل نظام ارتباط دهند که این‌یک کار خطا و اشتباهی است و این‌ها شیطنت دشمن است.

وی گفت: مشکلات امروز که مدیریتی هستند به انتخاب مردم برمی‌گردد چراکه برداشت ما به کاشته‌هایمان برمی‌گردد و امروز که عرصه انتخاب برای ما باز است باید به‌درستی انتخاب کنیم.

راهکار حل مشکلات حضور باشکوه و انتخاب صحیح در انتخابات است

جهانبخشی افزود: اگر امروز کسی برای حل مشکلات کشور راهکار عملیاتی نداشته باشد و توان مدیریتی اداره کشور را نداشته باشد نباید در عرصه انتخابات داوطلب شود و این مربوط به همه انتخابات اعم از شوراها، مجلس و ریاست جمهوری است.

وی خاطرنشان کرد: راهکار حل مشکلات حضور باشکوه و انتخاب صحیح در انتخابات است و اگر می‌خواهیم به وصیت‌نامه حضرت امام(ره) و شهدا عمل کنیم و اگر می‌خواهیم به وظیفه دینی وانقلابی خودعمل کنیم باید در انتخابات شرکت کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1734496
ارسال نظر
نظرات