شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734692
مدیر کل مدیریت بحران استانداری؛

زلزله در خراسان شمالی ۱۴ مصدوم برجا گذاشت و ۳۵ منزل را تخریب کرد

زلزله در خراسان شمالی ۱۴ مصدوم برجا گذاشت و ۳۵ منزل را تخریب کرد
جواد نظری گفت: زلزله 5.5 ریشتری بامداد امروز دوشنبه در شهر سنخواست از توابع خراسان شمالی به وقوع پیوست تاکنون14 مصدوم برجا گذاشته و سبب تخریب 35 واحد مسکونی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک، زلزله 5.5 ریشتری که ساعت 3 و 34 دقیقه بامداد امروز به مرکزیت سنخواست به وقوع پیوست تاکنون خسارت جانی نداشته است اما شدت زمین لرزه به حدی بود که موجب ترس و وحشت مردم، تخریب و ترک خوردگی دیوار و شکستگی شیشه برخی از منازل مسکونی در سه بخش سنخواست، شوقان و سملقان شده است.

 

به گفته جواد نظری، مدیر کل مدیریت بحران استانداری بیشترین خسارت تاکنون در روستای بالادست شهرستان گرمه بوده که 35 منزل مسکونی غیر قابل سکونت تخریب شده است.

 

هم اکنون اعضای ستاد بحران استان به همراه مسئولان استانی در محل زلزله حضور دارند و جمعیت هلال احمر نیز  اقدام به برپایی چادر و ارائه تغذیه خشک به مردم این مناطق کرده است.

 

تا ساعت7 صبح امروز 10  پس لرزه به ثبت رسیده است که بزرگترین این پس لرزه‌ها ۵.۴ ریشتر بزرگی داشته است.

 

هفت روستا از توابع گرمه شامل روستاهای قزل الحصار بالا و پایین، برزنه، شورک، کرکی، چهارچوب و مشما خسارت های جزیی داشته‌اند، بیشترین خسارت و آسیب دیدگی نیز در 14 واحد مسکونی در روستای شورک بوده است.

 

 در این حادثه ۱۲ شهر با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و ۳۱۱ آبادی با حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت تحت تأثیر بوده اند و در حال حاضر کلیه تیم های امدادی، درمانی و خدماتی در آماده باش و در مناطق تحت تأثیر مستقر هستند.


به گفته مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم این زمین لرزه بعث خسارت به دامداران این شهرستان شده که میزان خسارت ها در دست بررسی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734692
ارسال نظر
نظرات