شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734719
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خراسان شمالی؛

حضور مردم در مناطق زلزله‌زده امدادرسانی را مختل کرده است

حضور مردم در مناطق زلزله‌زده امدادرسانی را مختل کرده است
حضور مردم از سایر نقاط شهرستان گرمه و جاجرم در مناطق زلزله زده این شهرستان ها کار امداد رسانی نیروهای هلالاحمر را مختل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار  عصراترک، در مناطق زلزله زده ، زلزله 5.5 ریشتری ساعت 3 و 43 دقیقه بامداد امروز دوشنبه باعث تخریب 14 روستای در این دو شهرستان شد و 35 منزل مسکونی را تخریب کرد.

حضور اقوام و خویشاوندان و نیروهای مردمی برای کمک رسانی به اهالی روستاهای زلزله زده کار امداد رسانی نیرهای هلال احمر را با مشکل مواجه کرده است.

هلال احمر هم اکنون در حال اسکان اضطرای اهالی روستاهای زلزله زده از جمله روستای شورک شهرستان گرمه است و از مردم خواسته از هجوم به مناطق زلزله زده خودداری کنند.

۷ روستای برزنه، شورک، کرکی، چهارچوبه، مشما، قزل حصار سفلی و قزل حصار علیا از این زلزله آسیب دیدند که بیشترین خسارت ها در روستای شورک و قزل حصار علیا بوده است.

۱۴ منزل مسکونی در این دو روستا خسارت ۶۰ تا ۷۰ درصدی متحمل شده اند و خسارت های سایر روستاها در حد ۴۰ تا ۵۰ درصد بوده است.

یک نفر بر اثر ریزش آوار در روستای شورک مصدم شده که به مراکز درمانی منتقل شده و حال عمومی وی هم اکنون خوب است و ۲ خانم نیز به خاطر ترس از زلزله مصدوم شدند که هم اکنون حال مساعدی دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734719
ارسال نظر
نظرات