شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734758
به بهانه روز روابط عمومی؛

افزایش سرمایه اجتماعی پلیس با روابط عمومی توانمند صورت می‌پذیرد

افزایش سرمایه اجتماعی پلیس با روابط عمومی توانمند صورت می‌پذیرد
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس گفت: با پیچیده تر شدن نظام اجتماعی ضرورت، گسترش و توسعه علم ارتباطات و حرفه روابط عمومی بیش از پیش احساس می شود تا آنجا که امروز کمتر نهادی یا سازمانی است که در آن روابط عمومی وجود نداشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، حمید افرامن، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس گفت: امروزه از دانش و هنر روابط عمومی به عنوان یک ابزار توانمند در جهت تسهیل ارتباطات دو طرفه بین سازمان ها و جامعه  یاد می شود و با پیچیده تر شدن نظام اجتماعی ضرورت، گسترش و توسعه این علم و حرفه جدید بیش از پیش  احساس می شود تا آنجا که امروز کمتر نهادی یا سازمانی است که در آن روابط عمومی وجود نداشته باشد.

وی افزود: در نیروی انتظامی به دلیل  تنوع ماموریت ها و لزوم ارتباط با بخش های مختلف جامعه و زندگی شهروندان وجود واحد روابط عمومی و ارتباط با  اقشار جامعه مورد نیاز بوده و از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است.

افرامن ادامه داد: مهمترین رویکرد پلیس در سال های اخیر، تحقق اصل جامعه محوری و تعاملات هدفمند دو سویه با اقشار مختلف جامعه، نهادها و سازمان های اجتماعی است. در همین راستا توجه به پیشگیری اجتماع محور مهمترین مولفه اثربخش در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است که این مهم فقط با همکاری سازمان ها و شهروندان به عنوان سرمایه های اجتماعی پلیس  محقق خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس اظهارکرد: بدیهی است حلقه واسط بین سازمان پلیس و بدنه جامعه عناصر روابط عمومی و ارتباطات می باشند که هدف از تشکیل معاونت اجتماعی در مجموعه نیروی انتظامی ایفای نقش پل ارتباطی بین مردم و سازمان در راستای تشریح ماموریت ها و اقدامات مجموعه های مختلف نیروی انتظامی  با هدف اقناع سازی افکارعمومی می باشد.

افرامن مهمترین دغدغه‌های روابط عمومی پلیس را پیشگیری از انتشار اخبار غیر واقعی درفضای مجازی دانست که موجب کاهش احساس امنیت در جامعه می‌شود و افزود: حساسیت اخبار حوادث و رخدادهای انتظامی نیز یکی دیگر از دغدغه های پلیس است که می بایست با تصمیم گیری سریع و صحیح به مساله ایجاد شده واکنش مناسب نشان داده و با در نظر گرفتن شرایط بحران و مدیریت زمان موضع گیری شفافی را به افکار عمومی ارائه داد.دراین میان پلیس به دنبال شفاف سازی اخبار حوادث و رخدادهای انتظامی است تا با تنویر افکار عمومی احساس امنیت را برای شهروندان به وجود آورد.

به گفته وی مشارکت مردم به ویژه اهل قلم و اصحاب رسانه در تعامل با پلیس به مراتب تاثیر گذار خواهد بود و قطعا تعامل موثر با رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری می تواند یکی دیگر از نقش های پررنگ پلیس در سطح جامعه باشد نقشی که از سوی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به عنوان مسئول اطلاع رسانی یا روابط عمومی بایستی به خوبی اجرا شده تا بتواند حلقه وصل محکم و مطمئنی بین پلیس و جامعه باشد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس در پایان گفت:ما در مجموعه اطلاع رسانی پلیس به دنبال آن هستیم تا با تعامل موثر با  جامعه به ویژه اصحاب محترم رسانه و اتخاذ راهکارهای صحیح از وضعیت موجود به وضع مطلوب رسیده و حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی را در مسیر مثبت و تعالی سازمان متحول کنیم.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734758
ارسال نظر
نظرات