شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734772
در یک گفتگو مطرح شد؛

کرونا گردش مالی اقتصادِ هنر را به صفر رساند/ برگزاری اولین نمایشگاه گروهی تجسمی البرز در سال ۱۴۰۰

کرونا گردش مالی اقتصادِ هنر را به صفر رساند/ برگزاری اولین نمایشگاه گروهی تجسمی البرز در سال ۱۴۰۰
فاطمه فاطمی گفت: مسلما همان‌طور که کرونا بر بیشتر فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی تاثیر گذاشت، به مراکز فرهنگی هنری نیز ضربه بزرگی وارد شد و تقریبا چرخه فرهنگی و اقتصادی آن از حرکت باز ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک"؛ نمایشگاه هنرهای تجسمی گروه "آوام" اولین رویداد هنری سال ١۴٠٠ در گالری "ماه زاد" برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی استان البرز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مسلما همان‌طور که کرونا بر بیشتر فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی تاثیر گذاشت، به مراکز فرهنگی هنری نیز ضربه بزرگی وارد شد و تقریبا چرخه فرهنگی و اقتصادی آن از حرکت باز ایستاد.

"فاطمه فاطمی" ادامه داد: در این ایام بیشتر گالری تعطیل است، زیرا نمی توانیم با آگاهی از مخاطرات غیرقابل جبران این پاندمی نسبت به سلامت خود و هم‌نوعان‌مان بی‌تفاوت باشیم و همانند سابق نمایشگاه برگزار کنیم.

این هنرمند بیان کرد: قبل از کرونا هم، هنر بخش اندکی از دغدغه‌های عموم مردم بود، با وضعیت پیش آمده متاسفانه، ارقام به صفر نزدیک می‌شود. امید که در ادامه، شرایط به نفع مردم و هنرمندان تغییر کند.

وی افزود: من به هیچ وجه موافق برگزاری نمایشگاه آنلاین نیستم. چون معتقدم مهم‌ترین ویژگی محصول هنری تاثیرگذاری بر روی دریافت و حس مخاطب است که این مهم هرگز در نمایش آنلاین و عدم حضور مخاطب در فضایِ عینیِ اثر امکان‌پذیر نیست.

این مسئول تصریح کرد: امیدواریم تقویم این سال سرشار از اتفاقات هنری از این دست باشد.

فاطمه فاطمی ادامه داد: گالری آنلاین "آوام" با مدیریت نجما روانبخش، مهدیس مهرجو، سمیه زمانی در تاریخ ۹۹/۹/۹ با هدف حمایت از هنرمندان نسل جوان و ایجاد بستری مناسب برای ارائه و فروش آثار ارزشمند هنرهای تجسمی دایر شد.

وی افزود: آثار منتخب این نمایشگاهِ گروهیِ تجسمی در صفحه اینستاگرام گالری آنلاین آوام، به نمایش در می‌آیند.

این مسئول تصریح کرد: فعالیت این گالری، منحصرا در فضای مجازی نیست و گاه گاهی در گالری‌های معتبر، نمایشگاه‌های حضوری برای بازدید دوستداران هنر، برپا می گردد.

فاطمی گفت: در نمایشگاه پیش رو، حدود ۴۰ اثر انتخاب و به نمایش در می آید و به منظور ایجاد تنوع در آثار و حمایت از هنرمندان به ویژه هنرمندان جوان، تکنیک و موضوع، آزاد است.

هنرمندان حاضر در این نمایشگاه؛ نجما روانبخش، سمیه زمانی، مهدیس مهرجو، مریم اصل رحیمی، شادی بهبودی، نرگس نظرخانلو، عارفه داداشی، فاطمه شهبازی، فرنگیس قائمی، ناصر نظری، فریبا باقری هستند.

بازدید از نمایشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ به صورت حضوری و از تاریخ شنبه یکم خرداد تا پنجشنبه ۶ خرداد، از ساعت ١۶ الی ٢٠، امکانپذیر است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734772
ارسال نظر
نظرات