شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734782
به بهانه روز روابط عمومی؛

نمی‌دانم از کدام دغدغه روابط‌عمومی بنویسم

نمی‌دانم از کدام دغدغه روابط‌عمومی بنویسم
نمی‌دانم از کدام دغدغه روابط‌عمومی بنویسم؛ حفظ استقلالش، کمبود نیروی انسانی، کمبود امکانات سمعی و بصری و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، اضافه‌کار، درگیری شبانه‌روزیش، همیشه برخط بودن و پاسخ‌گو بودنش، تلاش برای ایجاد و حفظ جایگاهش، بی‌سرو سامانی‌اش، نمی‌دانم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، سالی دیگر و هفته‌ای دیگر و روزی دیگر به نام روز روابط‌عمومی که امسال هم، چون سال گذشته آغشته به رنگ و بوی کرونایی است و چه خون دل‌ها که خوردیم در این ایام.

سال کرونایی چیزی شبیه سال‌های طاعون‌زده‌ی گذشته که رمق ونفسمان را گرفته آن‌قدر که اردیبهشت رویایی شیراز نیز حال و روزمان را خوب نمی‌کند و مانده‌ایم در روزهای سخت این سال‌های ان‌شاالله بی‌تکرار.

و کدام روابط عمومی است که نداند روزهای پر اضطراب و پر التهاب سال‌های کرونایی چه به روزشان آورده و دورکاری و نزدیک کاری و حضوری و مجازی چقدر درگیر شده‌اند با تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند و البته زبان نفهم تا مبادا جایی کاری بماند و زبان گویای سازمان، منعکس‌کننده اخبار و اتفاقات خوب و بد نباشد!

تا کسی از قلم نیفتد برای ارسال پیام تسلیت که عزیزی را از دست داده از کرونای بی‌کردار و مباد خبری از برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان جایی به حاشیه برود و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های مجازی بماند در اتاق‌ها و راهروهای فیزیکی و مجازی هر سازمان.

خوب می‌دانیم در ایام مختلف سال همچون همیشه‌ی ایام نمی‌توان لحظاتی و دقایقی و گوش شیطان کر روزهایی را بی‌دغدغه‌ی کار روابط عمومی سر کنیم و هر جا که باشیم و در هر احوالی باید گوش به زنگ تلفن و پیام و نامه و جلسه باشیم و بدویم برای رسیدن به آن و تازه دلمان شور بزند برای جهش ویروس.

گمان نمی‌کنم روزی بیایدتا بتوانیم بنشینیم و از عشق سرودی بسراییم و سر‌کشیدن یک فنجان چای گرم را در حرفه‌امان تجربه کنیم که همیشه چای یخ‌کرده و بی‌حال شبیه ظهرهای پاییز را نوش جان می‌کنیم و انتظار داریم سرحالمان بیاورد و بعد دوباره دویدن‌ها و پیگیری و رسیدن‌ها و نرسیدن‌ها و چه روزهای غم‌انگیزی است روزهای ادباری که دلواپسی را بیش از پیش برایمان رقم زده است.

نمی‌دانم از کدام دغدغه روابط‌عمومی بنویسم: حفظ استقلالش، کمبود نیروی انسانی، کمبود امکانات سمعی و بصری و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، اضافه‌کار، درگیری شبانه‌روزیش، همیشه برخط بودن و پاسخ‌گو بودنش، تلاش برای ایجاد و حفظ جایگاهش، بی‌سرو سامانی و بی‌صاحبیش و ... . نمی‌دانم.

اما هر چه که هست همه ما وظیفه داریم در برگرداندن روزهای خوب گذشته، همان زندگی عادی، آرامش و طبیعت‌گردی، دید و بازدیدها و سرخوش قدم‌زدن در کوچه‌های اردیبهشتی شیراز، همگی ما در روابط‌عمومی مسوولیم تا با اطلاع‌رسانی به‌موقع و آگاهی بخشی، مردم را با خودمان همراه کنیم و در حفظ سلامت و بهداشت بکوشم تا خلاص شویم از هر چه ویروس است و ایمن باشیم در پناه خدای مهربان.

اعظم موسوی؛ روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734782
ارسال نظر
نظرات