شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734797
مدیرکل بازرسی استان یزد:

مشارکت بالا در انتخابات، دشمنان را ناامید می‌کند

مشارکت بالا در انتخابات، دشمنان را ناامید می‌کند
حجت الاسلام طالبی گفت: چنانچه در کشور انتخاباتی با مشارکت بالا برگزار شود و رئیس جمهوری با پشتوانه قوی انتخاب شود دشمنان پا پس کشیده و به عقب رانده می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین اکبر طالبی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات در کشور ما مبنا دارد و این مبنای مردم سالاری موضوعی برخاسته از تکلیف شرعی است و با توجه به اینکه نظام ما بر پایه اصول و مبانی دینی استوار است در واقع انتخاب هم جزئی از دین ما و تکلیفی است که دین برای ما تعیین کرده است.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند اگر نظام ما، دینی است چرا شاهد مشکلات زیاد در این نظام هستیم، باید توجه داشت که مشکلات عدیده در نظام جمهوری اسلامی مخصوصا در سال‌های اخیر، به این دلیل است که مسئولی که انتخاب شده یا برخی مسئولینی که منصوب می‌شوند به پایبند به اصول و مبانی دینی، فقهی، شرعی و تبعیت از ولایت فقیه نیستند.

مدیرکل بازرسی استان یزد عنوان کرد: بنابراین در خصوص که نظام دینی ما مبنای اسلامی و شرعی دارد و مبتنی بر انتخابات و مردم سالاری است شکی نیست اما باید شیرینی و لذت انتخابات به حدی در ذائقه مردم موجب نشاط و امید شود که همه رغبت و علاقه برای شرکت در انتخابات داشته باشند اینکه برخی علاقه‌ای به شرکت در انتخابات ندارند و دلزده شده‌اند به دلیل عملکرد برخی مسئولین است اما باید دانست که فرد با شرکت نکردن در انتخابات، حق خود را ضایع می‌کند.

طالبی ادامه داد: در هر صورت انتخابات به معنای واقعی کلمه یعنی سرکار آوردن افرادی که باعث آثار و برکات برای جامعه شود مطمئنا اگر در انتخابات شرکت نکنیم در نهایت فردی با رأی‌های مردم انتخاب خواهد شد که شاید مورد پسند و رضایت ما نباشد.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهمترین انتخابات کشور است که تاثیر این انتخاب ظرف چند ماه در سفره مردم، جامعه، اقتصاد و دیگر مولفه‌های کشور روشن می‌شود و آثار آن در نهایت پدیدار می‌شود.

مدیر کل بازرس استان یزد تصریح کرد: روشن است که اگر در کشور انتخاباتی با مشارکت بالای مردم برگزار شود و رئیس جمهوری با پشتوانه قوی انتخاب شود دشمنانی که به دنبال تضعیف نظام هستند پا پس کشیده و به عقب رانده می‌شوند و تسلیم خواسته‌های نظام اسلامی می‌شوند.

طالبی ادامه داد: یکی از مسائل مهم کشور ما روابط خارجی و دیپلماسی ببن المللی است که دوست و دشمن اذعان دارند که یک انتخابات قوی و پشتوانه مردمی به شدت می‌تواند در روابط ما با دیگر کشورها و در مقابل خواسته‌های بی منطق برخی کشورها و کوتاه آمدن آنها از این خواسته‌هایشان موثر باشد.

وی گفت: ما در انتخابات شرکت خواهیم کرد و مردم نیز باید به حضور پرشور در انتخابات اهمیت دهند چرا که ظرف چند ماه آثار این انتخابات در جامعه و وضعیت اقتصادی و معیشتی ما خود را نمایان می‌کند و چنانچه فردی در انتخابات شرکت نکند با انتخابی که اتفاق می‌افتد و شاید مورد علاقه و رضایت او نیست آثار و برکات آن را در زندگی خود خواهد دید و امیدواریم مردم با حضور پر شور در انتخابات فرد موردنظر خود را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

طالبی با اشاره به تاثیر مشارکت بالای انتخابات در مذاکرات ایران با دیگر کشورها گفت: عوامل متعددی در اینکه کشور ما دست برتر را در مذاکرات داشته باشد تاثیر خواهد داشت اما در این مقطع یکی از عوامل فوق العاده مهم، انتخاب مقتدرانه، مدبرانه و هوشمندانه رئیس جمهور آینده در این انتخابات است، چنانچه رئیس جمهور با حداکثر آرا انتخاب شود در مذاکرات با دیگر کشورها نیز می‌تواند قوی ظاهر شود و از منافع کشور دفاع کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1734797
ارسال نظر
نظرات