شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1400/02/27 شناسه خبر: 1734852
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال در کردستان/ نامعتبری شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه گرفته است

آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال در کردستان/ نامعتبری شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه گرفته است
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال از چند روز گذشته در استان آغاز شده و این افراد به صورت تلفنی فراخوان می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان کُردتودی، اظهار کرد: مشخصات سالمندان در شبکه بهداشت ثبت شده و به تدریج با این افراد تماس گرفته یا برای آنان پیامک فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلاً نیازی به مراجعه حضوری و ثبت نام جهت دریافت واکسن نیست، افزود: البته افراد بالای ۸۰ سال می‌توانند بدون تماس نیز برای تزریق واکسن مراجعه نمایند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، افزود: واکسیناسیون این گروه سنی حداقل تا ۲ هفته آینده ادامه دارد.

قادری تصریح کرد: اگر تا اواخر هفته جاری، این گروه از سالمندان  پیامک و اکسیناسیون را دریافت نکردند یا با آنان تماس گرفته نشد می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir با اعلام مشخصات، کد ملی و شماره تماس ثبت نام کنند تا با آنان تماس گرفته شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: سالمندان بالای ۸۰ سال که هنوز واکسینه نشده‌اند برای انجام واکسن به مراکز جامع سلامت مراجعه نمایند.

وی در خصوص نشر شایعات در فضای مجازی پیرامون واکسیناسیون کرونا اذعان کرد: برخی کانال‌ها و سایت‌های نامعتبر افراد مختلف را بر سر دو راهی رد یا تایید واکسن ها قرار داده‌اند لذا از شهروندان تقاضا داریم به حدس، گمان و شایعات پیرامون کیفیت و تأثیر واکسن ها، نحوه و اولویت تزریق و حتی عوارض احتمالی آن اهمیت ندهند و اخبار مرتبط را از طریق خبرگزاری‌های معتبر و سایت رسمی دانشگاه رصد کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734852
ارسال نظر
نظرات