شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1400/02/28 شناسه خبر: 1735053
چتر نجاتی که مغفول مانده است؛

لایه‌های زیرین ناسازگاری مسئولین با زوجین نابارور در کردستان/ جوانه عشق مادرانه ای که در حال خشکیدن است!

لایه‌های زیرین ناسازگاری مسئولین با زوجین نابارور در کردستان/ جوانه عشق مادرانه ای که در حال خشکیدن است!
متاسفانه کلینیک تشخیص و درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان این روزها به دلایلی نامعلوم تعطیل شده و همین امر زوج های کردستانی را در شرایط بد کرونایی راهی پایتخت کرده است، شرایط سختی که داد این زوج ها را در آورده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، امروزه دنیا به حدی دگرگون شده که ممکن است هر آرزوی محالی برآورده شود. یکی از این آرزوها، آرزوی بچه‌دار شدن برای کسانی است که نابارور هستند، اما با پیشرفت علم پزشکی اغلب زوج‌های نابارور می‌توانند صاحب فرزند شوند و این آرزوی خوش برای آنان برآورده شود، این در حالی است که موانعی هم مانند نبود امکانات لازم در سطح هر استان مانع رسیدن به این آرزو میشود.

کلینیک تشخیص و درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در سال 1391 به همت خیر نیکوکار سلامت مرحوم محمدجعفر ضمیر در زیربنای 550 مترمربع احداث و اهداء گردیده است.

این مرکز شامل بخش های مختلف ازجمله بخش های پذیزش، زنان ، اورولوژی، آندرولوژی ،میکرو اینجکشن، انجماد یا فریز بوده و تنها واحد درمان ناباروری استان می باشد که از تجهیزات به روز ضروری دنیا برخوردار است که متاسفانه این روزها به دلایلی نامعلوم تعطیل شده و همین امر  زوج های کردستانی را در شرایط بد کرونایی راهی پایتخت کرده است، شرایط سختی که داد این زوج ها را در آورده است .

این مرکز از پذیرش بیمار خودداری میکند

سولماز و رضا یکی از این زوج‌های جوانی هستند که به گفته خودشان 8  سال از زندگی مشترکشان می‌گذرد  و هنوز صاحب فرزند نشده‌اند.

این زوج جوان می گویند یک سالی می‌شود که در تنها مرکز ناباروری استان کردستان  تحت درمان هستیم، آنها میگویند به مراکز زیادی در پایتخت مراجعه کردیم که هر کدام  مشکلات خاصی از جمله مسافت طولانی و گاه به نتیجه نرسیدن به دلیل حضور به موقع  روبه رو بودیم تا اینکه مرکز ناباروری استان که حلال بسیاری از مشکلات بود را برای ادامه درمان انتخاب کردیم که متاسفانه مدتی است که این مرکز از پذیرش بیمار خودداری میکند و ما باز هم باید رنج سفر را برای ادامه درمان به دوش بکشیم.

گویا آمدنمان بی نتیجه خواهد بود

زوج جوان دیگری هم در آنجا بودند که با خستگی بر روی صندلی‌ها در انتظار رفتن به مطب دکتر نششسته بودند، مرد به کاغذی که در دست داشت خیره شده بود. آن‌ها می‌گفتند که از یکی از روستاهای استان برای درمان آمده ایم و این چندمین باری است که به این مرکز میآیم اما گویا آمدنمان بی نتیجه خواهد بود.

هر گونه عمل  و جراحی  غیر اورژانسی در این زمینه لغو گردید

 در ادامه خبرنگار کردتودی طی تماس تلفنی با دکتر صدیق جدیدالاسلام معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی علت تعطیلی نا به هنگام این مرکز را جویا شد که وی اظهار داشت: بنا به وضعیت قرمز استان کردستان به لحاظ شرایط کرونایی  در این مرکز هر گونه عمل  و جراحی  غیر اورژانسی در این زمینه لغو گردید که با برگشت به وضعیت مناسب کرونایی این مرکز مجدد شروع به کار کرده است.

وی عنوان داشت: این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین و جدیدترین تکنیکها و دستگاه های به روز دنیا آماده خدمات تشخیص و درمان ناباروری از مراحل اولیه تا مراحل پیشرفته به کلیه مراجعه کنندگان داخل و خارج کشور می باشد.

اما در این میان، شنیده ها حاکی بر آن امر است که مرکز ناباروری استان کردستان به دلیل یک سری مسائل مدیریتی در داخل دانشگاه علوم پزشکی و از روی عمد به تعطیلی کشیده شده است که امید است با بهره گیری بهینه از پیشرفت‌های مختلفی که امروز کشور در حوزه پزشکی به آن دست یافته است زمینه‌ای فراهم شود تا زندگی هیچ زوجی بدلیل ناباروری و مشکلات اینچنینی از هم نپاشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1735053
ارسال نظر
نظرات