شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1400/02/28 شناسه خبر: 1735099
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران:

دولت آینده برای حل مشکلات کشور نگاه حزبی و جناحی نداشته باشد

دولت آینده برای حل مشکلات کشور نگاه حزبی و جناحی نداشته باشد
نصیری سروی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: دولت بعد برای حل مشکلات کشور نگاه حزبی و جناحی نداشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی نصیری سروی، مدیر سابق صنعت ماهواره کشور در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به چالش‌های دولت کنونی، گفت: دولت حاضر به‌رغم اینکه ازلحاظ کارشناسی ضعیف نبود ولی در حوزه اجرا بسیار ضعیف عمل کرد، یعنی اگر بال اجرایی دولت یازدهم و دوازدهم قوت داشته اما در نقطه مقابل بال عمل و اجرایی آن بسیار ضعیف بوده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران اضافه کرد: دولت کنونی در دو دوره 4 ساله اخیر نتوانسته توازن را در کشور ایجاد و اقتصاد را به حرکت درآورد و ما شاهد پرواز اقتصاد شکوفا در کشور باشیم.

وی یکی از نقاط ضعف دولت یازدهم و دوازدهم را نگاه به خارج از کشور دانست و افزود: این واقعیت غیرقابل‌انکاری است که در این دولت شاهد بودیم و نگاه به بیرون بسیار زیاد است. اگر ما در طول سالیان اخیر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل کرده و به اقتصاد داخل تکیه و بر اقتصاد مقاومتی پرداخت بودیم قطعاً معضلات کنونی را در کشور شاهد نبودیم.

نصیری سروی با اشاره به اولویت‌هایی که دولت آینده باید در کشور مدنظر قرار دهد، گفت: یکی از این اولویت‌ها توجه به توانایی‌های متنوع داخلی اعم از منابع مادی خدادادی و ظرفیت‌های انسانی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران اضافه کرد: دولت باید سعی کند فارغ از سلایق و گرایش‌های مختلف و با پیوندی عمیق با اجتماع و جامعه از تمام ظرفیت‌های انسانی به‌دوراز تنگ‌نظری‌ها و دسته‌بندی‌های خاص و جناحی که ظرفیت ملی را کاهش می‌دهد، در بخش‌های تخصصی خود استفاده کند.

وی با تأکید بر اینکه دولت بعد باید به توانمندی‌های داخلی و ملی توجه ویژه داشته باشد، اذعان داشت: برای حل مشکلات کشور نباید آن را فقط از سوی دولت دانست بلکه باید آشتی همه‌جانبه بین ملت و دولت شکل گیرد و همه دست در دست همه برای رفع مشکلات کشور تلاش کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1735099
ارسال نظر
نظرات