شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1400/02/28 شناسه خبر: 1735110
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی:

ارزیابی نهایی خسارت منازل مسکونی زلزله زده امروز اعلام می شود

ارزیابی نهایی خسارت منازل مسکونی زلزله زده امروز اعلام می شود
علی محمدی گفت: ۱۵ اکیپ بنیاد مسکن برای ارزیابی درصد خسارت ها نهایی مناطق زلزله زده به منطقه اعزام شده اند که گزارش نهایی امروز اعلام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگارعصراترک اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله ۵.۵ ریشتری بامداد روز دوشنبه ۱۵ اکیپ جهت انجام کارهای ارزیابی تخصصی به مناطق زلزله زده گرمه و جاجرم اعزام شده اند.

وی ادامه داد:  براساس گزارش اکیپ های اعزامی از بنیاد مسکن، ارزیابی درصد خسارت ها نهایی و امروز اعلام خواهد شد .

فرماندار شهرستان جاجرم نیز اظهار داشت: به دنبال وقوع زلزله روز گذشته ۹۵۶ واحد مسکونی در ۱۴ روستای بخش شوقان و  شهر شوقان و ۱۳ روستا در بخش سنخواست و شهر سنخواست خسارت دیده اند.

حاج زاده با اشاره به اینکه بیشترین خسارت های شهرستان جاجرم در دو شهر سنخواست و شوقان و ۲۷ روستا بوده است، ادامه داد: ۴۶ واحد مسکونی در روستاهای عمارت، پیشی دره، قره جو رباط، به صورت صد درصدی آسیب دیده اند و غیر قابل استفاده هستند.

وی اضافه کرد : در حال حاضر در حوزه برق، گاز و تلفن مشکلی وجود ندارد، اما در حوزه آب رسانی کرنخ به گرمه و جاجرم به دلیل قطع شدن خط انتقال، آب قطع شده است و براساس ارزیابی انجام شده توسط شرکت آب اعلام شده که تا ۲۴ ساعت آینده رفع می شود.

وی یادآور شد: روز گذشته ۶۶ مورد چادر در مکان های آسیب دیده توزیع شده و جهت تهیه و توزیع غذای گرم بین زلزله زده ها هماهنگ شده است.

حاج زاده با اشاره به اینکه در این زلزله یک نفر براثر ریزش آوار آسیب دیده بود، گفت: اخباری ضد و نقیض در شبکه های اجتماعی منتشر شده که باعث ایجاد استرس در بین مردم خواهد شد.

وی از مجموعه بهزیستی و هلال احمر خواست نیروهای روانشناس به منطقه اعزام شوند، زیرا مردم براثر شدت زلزله از لحاظ روحی آسیب فراوانی دیده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1735110
ارسال نظر
نظرات