شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1400/02/28 شناسه خبر: 1735142
قاضی‌زاده‌هاشمی:

کشتار مردم فلسطین با آشکار سازی روابط کشورهای مرتجع منطقه با رژیم صهیونیستی در حال وقوع است

کشتار مردم فلسطین با آشکار سازی روابط کشورهای مرتجع منطقه با رژیم صهیونیستی در حال وقوع است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لذا تمامی این جنایات در مقابل چشم جهانیان و با حمایت قدرتهای بزرگ و آشکارسازی روابط برخی رژیمهای مرتجع عربی با رژیم صهیونیستی در حال وقوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای جنایت‌های ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

«أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِیر¤ الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ¤»

باردیگر بشریت وبالاخص جهان اسلام؛ سوگمندانه شاهد وضعیت اسف‌بار کشتار بی‌رحمانه مردمانی است که بزرگترین خواسته‌ی آنان کمینه و ابتدایی ترین حقوق بشر مورد پذیرش همه‌ی ملتها به شمار می‌آید و رژیم سفاک و اشغالگر صهیونیستی تیغ زهرآلود تعصب قومی و نژادی خود را در دل زنان و کودکان بی دفاع فرو می‌برد.

بار دیگر دستان پلید و منفور جلادان نگون‌بخت، سرزمین مردم مظلوم فلسطین را نشانه رفته و برای سیطره بر آن از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کند، رژیم اشغالگر قدس به حمایت آمریکای جنایتکار وچراغ سبز دولت‌های غربی با تهاجم وحشیانه و بی‌رحمانه به مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه با ریختن خون صدها کودک، زن و مرد بی‌دفاع، خوی درندگی و سفاکی خویش را بار دیگر به جهانیان نشان داد تا کسانی‌ که به دروغ برای رسیدن به اهداف شوم خویش، داعیه دموکراسی و دفاع از حقوق بشر را سر می‌دهند محکوم به جنایت شوند.

جنایات اخیر رژیم نامشروع صهیونیستی، باردیگر نقاب از چهره واقعی حامیان دروغین حقوق بشر برداشته و ماهیت اصلی آنان را به جهانیان نمایان کرد. سکوت مرگ‌بار کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر و برخی کشورهای مرتجع مدعی جهان عرب و نیز سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی، چیزی جز بی‌اعتنایی به بقای نسل بشریت و آرمان‌های متعالی انسانی نیست. لذا با این اقدام، خود را شریک جنایات ددمنشانه صهیونیست‌های غاصب کرده‌اند.

رژیم غاصب صهیونیستی که با نقض سیستماتیک حقوق بشر و تبعیض نژادپرستانه در سرزمین‌های اشغالی، خطرناکترین رژیم علیه صلح و امنیت جهانی به شمار می‌آید، از سال 2014، علاوه بر محاصره‌ی غذایی و دارویی باریکه‌ی قریب دو میلیون نفری غزه از سال 2007، این منطقه کوچک را آماج سنگین‌ترین حملات زمینی، دریایی و هوایی خود قرار داده است. 

رژیم اشغالگر قدس در چند روز اخیر با سیاهه‌ای طویل از جرایم و جنایات جنگی از جمله تخریب بیمارستان‌ها و مناطق مسکونی، هدف قرار دادن امدادگران و آمبولانس‌های امدادو... نه تنها کنوانسیون‌‌های چهارگانه‌ی 1949 ژنو را که خود به آنها ملتزم شده است را نادیده گرفته است بلکه اصول بنیادین حقوق بشردوستانه یعنی، اصول تفکیک، تناسب و ضرورت نظامی را پایمال کرده است و به «ملاحظات اولیه انسانی» و «اصول حقوق انسانی ناشی از عرف‌ها، اصول بشردوستی و اقتضائات وجدان عمومی» که در حقوق بین‌الملل جایگاهی مسلم و بلکه آمره یافته‌اند وقعی ننهاده است.

ادعای مضحک «دفاع از خود» که صهیونیست‌ها با حمایت آمریکایی‌ها و کشور‌های اروپایی، مطرح می‌کنند حتی به فرض قبول آن، با صدها شهید و زخمی فلسطینی که دو سوم آن‌ها زن و کودک در حال محاصره هستند هیچ تناسبی نداشته و به سخره گرفتن قواعد مسلم حقوق بین‌الملل است. 
 ضمن آنکه رژیم صهیونیستی حق دفاع مشروع را فراتر از حقوق بین‌الملل برای خود قائل شده و در مقابل برای فلسطین چنین حقی را به رسمیت نمی‌شناسد.

 اما مضحک تر از آن، ادعای رئیس جمهور آمریکا میباشد،که اقدام این رژیم جعلی را در دفاع از "سرزمین خودشان اسرائیل" مشروع می‌خواند، این در حالیست که از ازل چیزی به نام اسرائیل وجود نداشته است واگر بایدن تاریخ سرکرده ها و رؤسای این رژیم جعلی را نخوانده است؛ توجه کند که دولت آمریکا در کاخ سفید و جامعه بین الملل و سازمان ملل این تاریخ را می دانند و هزاران سند وجود دارد که ثابت می کند این کشور نامش فلسطین است و چیزی به نام "اسرائیل" وجود ندارد. یکی از این اسناد؛ گذرنامه ایست  که به یک پناهجوی  صهیونیستی به نام "شیمون پرز" داده شد؛ یعنی همان کسی که بعدا نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سن 21 سالگی چنین ویزایی  که در آن نوشته شده است "به خداوند سوگند می خورم که مخلص و امین کشور فلسطین باشم".گرفته است.

متأسفانه در این میان برخی کشورهای مرتجع عربی با سکوت مرگ‌بار وسیاست یک بام ودوهوای  خود در برابر این جنایات، یاری نرساندن به مردم بی‌گناه فلسطین، نه تنها به وظیفه شرعی و انسانی خود عمل نکرده‌اند بلکه عملاً صهیونیست‌های جنایتکار را در تداوم جنایاتشان همراهی کرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از این دولت‌ها در حمایت از خشونت‌های لجام گسیخته و وحشیانه گروه‌های سلفی و تکفیری در سوریه و عراق علیه مسلمانان از هیچ کمک نظامی، مالی و سیاسی دریغ نکرده‌اند.

لذا  تمامی این جنایات در مقابل چشم جهانیان و با حمایت قدرتهای بزرگ و آشکارسازی روابط برخی رژیمهای مرتجع عربی  با رژیم صهیونیستی در حال وقوع است. 

 اما به زودی  طلایه داران عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، ذلیلانه  از خیانت خود پشیمان می شوند و این وعده خداوند متعال است؛"فَتَرَی الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ یَقُولُونَ نَخْشَی أَن تُصِیبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَی اللَّهُ أَن یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَیُصْبِحُوا عَلَی مَا أَسَرُّوا فِی انفسهم نادمین"

امروز بفضل الهی ومدد اهل بیت (علیهم السلام) شاهد به ثمر نشستن رهنمود‌های امامین انقلاب اسلامی ومجاهدت‌های معمار توانمندسازی محور مقاومت حاج قاسم سلیمانی هستیم به گونه‌ای که اکنون مجاهدان و رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین، صهیونیست‌ها را با یکی از سخت ترین و دهشتناک ترین بحران‌ها و چالش‌های دوران اشغالگری روبرو و آنها را آماج موشک‌های انتقام انتقاضه و آتش خشم مقدس جوانان غیور و شجاع فلسطینی قرار داده است .

در پایان ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم ومقاوم فلسطین وخانواده‌های شهدا؛بار دیگر جنایت‌های ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی را شدیدا محکوم نموده و به این رژیم جعلی و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن به‌ویژه شیطان بزرگ و رژیم تروریستی آمریکا اعلام میکنیم؛بنصرالله تعالی وعده صادق نزدیک است وبه زودی ودر آینده‌ای بسیار نزدیک تر از آنچه که تصور می‌کنند، شاهد اضمحلال وشکست رژیم اشغالگرقدس و اربابان مستکبر آن به دست مسلمانان  می‌باشیم.

چرا که آزادی قدس شریف  یکی از وعده های صریح قرآن کریم است.  در این عبارت سربه مُهر، از مقام معظم رهبری تأمل کنیم که فرمودند: «قضیه فلسطین “کلید رمز آلود” گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلامی است.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1735142
ارسال نظر
نظرات