شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 20:38 منتشر شده در مورخ: 1400/02/28 شناسه خبر: 1735369
مسئول کمیته اسلالوم شهرستان کرمان خبر داد؛

کرمان میزبان مسابقه اینستاگرامی اتومبیلرانی «مرد میدان» برای اولین بار در کشور

کرمان میزبان مسابقه اینستاگرامی اتومبیلرانی «مرد میدان» برای اولین بار در کشور
محمدرضا یادگاری نیا گفت: بعد از دو سال تعطیلی مسابقات اتومبیلرانی امسال این مسابقات برای اولین بار در کشور از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام برگزار می شوند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ محمدرضا یادگاری نیا مسئول کمیته اسلالوم شهرستان کرمان عصر امروز طی نشست خبری اظهار کرد: مسابقه اتومبیلرانی با عنوان «مرد میدان» با حضور قهرمانان کشوری و استانی روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در کرمان برگزار می شود.

وی گفت: این مسابقه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۳ عصر در پیست مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار می شود.

مسئول کمیته اسلالوم شهرستان کرمان افزود: کلیه افراد علاقمندی که دارای گواهینامه رانندگی هستند می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی بیان کرد: این مسابقات متاسفانه در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا لغو شد.

مسئول کمیته اسلا لوم شهرستان کرمان تصریح کرد: به همین دلیل امسال  سعی کردیم  از طریق اینستاگرام  این مسابقه را برگزار کنیم تا  همه مردم و علاقمندان بتوانند این مسابقات را از این طریق مشاهده کنند.

یادگاری نیا با بیان اینکه در این مسابقه قهرمانان کشوری و استانی شرکت می کنند، عنوان کرد: این مسابقه اینستاگرامی برای اولین بار در کشور برگزار می شود که ببیننده می تواند ضمن مشاهده امتیاز دهد زیرا پیج آزاد و همه استانها می توانند این پیج را دنبال کنند.

وی هدف از برگزاری چنین مسابقاتی را معرفی ایمنی خودرو، مهارت راننده، جمع آوری مستعدین و تبدیل آنان به قهرمان عنوان کرد.

مسئول کمیته اسلا لوم شهرستان کرمان، تعداد شرکت کنندگان در این مسابقه را ۱۸ نفر عنوان کرد و گفت: شرکت در این مسابقه برای کلیه افراد  چه خانم و آقا آزاد است اما در بدو ورود از آنها تست گرفته می شود.

یادگاری نیا تاکید کرد: اگر استقبال از این مسابقات زیاد باشد و تعداد افزایش یابد، این مسابقات در آینده به صورت لیگ برگزار می شود.

وی از مسئولان استانی گلایه کرد و گفت: در استان کرمان قهرمانان زیادی در این رشته وجود دارد اما متاسفانه برخی از ارگان ها  از جمله ناجا، هلال احمر و … برای آموزش رانندگان از مربیان تهرانی استفاده می کنند.

مسئول کمیته اسلالوم به زیرساخت ها اشاره کرد و افزود: کرمان در گذشته دارای سه پیست فعال بود اما متاسفانه به دلیل وضعیت اقتصادی دو پیست بسته شد و در حال حاضر تنها یک پیست واقع در مسجد صاحب الزمان (عج) وجود دارد.

یادگاری نیا با تاکید بر اینکه شرکت کنندگان در این مسابقه باید دارای بیمه ورزشی باشند، عنوان کرد: کلیه شرکت کنندگان می توانند از هر نوع خودرو دنده ای و اتومات در مسابقه استفاده کنند.

وی ضمن گلایه مندی از صنایع خودروسازی کرمان، اذعان کرد: متاسفانه استان کرمان به لحاظ اینکه کارخانجات تولید خودرو و لاستیک در آن وجود دارد اما تاکنون هیچگونه حمایت و همکاری از سوی آنان از این ورزش صورت نگرفته است.

یادگاری نیا تصریح کرد: در صورتی که برگزاری مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی به این صنایع وابسته است می تواند تبلیغی برای پیشرفت این صنایع باشد.

وی افزود: بارها شاهد بوده ایم که برخی از همین صنایع خودروسازی در سایر استانها مسئولیت اسپانسر برخی از ورزش های نامربوط را به عهده گرفته اند و اما حاضر نیستند که یک ورزش وابسته و بومی را ارزش گذاری کنند.

به گزارش راه آرمان، موسسه نیکوکاری رضوان به عنوان اسپانسر اینستاگرامی این مسابقه معرفی شد.

موسسه نیکوکاری رضوان از سال ۹۳ با هدف کمک های معیشتی به مردم نیازمند تاسیس شد، هم اکنون نیز این موسسه در زمینه بهداشت و درمان، درمان ناباروری، احداث مدارس در مناطق محروم جنوب و جنوب شرق، اشتغالزایی و فعالیت های اجتماعی فعالیت دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1735369
ارسال نظر
نظرات