شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1400/02/29 شناسه خبر: 1735554
رئیس کل دادگستری استان کرمان:

مسئله امنیتی برای برگزاری انتخابات در کرمان وجود ندارد

مسئله امنیتی برای برگزاری انتخابات در کرمان وجود ندارد
یدالله موحد گفت: در حال حاضر مسئله امنیتی خاصی در رابطه با برگزاری انتخابات در استان کرمان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در ششمین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان کرمان گفت: کارکنان قضایی و اجرایی در خارج از زمان اداری و با استفاده از امکانات شخصی خود می‌تواند به نفع کاندیدای مورد نظر خود کار کنند.

وی افزود: سازمان بازرسی استان کرمان مکلف است که تمامی اقدامات دستگاه‌ها و سازمان‌ها در رابطه با تبلیغات انتخاباتی را به صورت کامل رصد کرده و با هرگونه اقدام خلاف قانون و شرع، برخورد قانونی مناسب را انجام دهد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان گفت: امروز وظیفه اصلی تمامی نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های وابسته به دستگاه‌های عمومی و حاکمیتی این است که از تمام ظرفیت‌های خود برای افزایش مشارکت عمومی در انتخابات استفاده کنند.

موحد تاکید کرد: انتظار می‌رود که دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با سرعت تدابیری اتخاذ کنند که ظرفیت‌های رسانه ای، تبلیغی و ارشادی استان برای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات به کار گرفته شود.

وی بر همگرایی و استفاده از توانمندی اصحاب رسانه به منظور جلب مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به تشکیل کارگروه جلب مشارکت با مسئولیت استانداری کرمان انتظار می‌رود که با صدای واحد و قوی زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای فراهم شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: لازم است که مدیران مسئول رسانه ها، خبرنگاران و نویسندگان فضا‌های رسانه‌ای مجازی و مکتوب با برگزاری جلسات به صورت هماهنگ به منظور جلب مشارکت حداکثری در انتخابات فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: شناسایی، ارائه تذکر و برخورد قانونی لازم با عوامل تخریب کاندیدا‌ها در فضای مجازی در زمان مناسب از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، زیرا اگر ورود به موقع در رابطه با این اقدامات انجام نشود، در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان کرمان گفت: مساله مهم در فضای رسانه‌های مجازی این است که بسیاری از رسانه‌های داخلی مطالب مطرح شده در رسانه‌های بیگانه را بازنشر می‌دهند که در این رابطه مدیران کانال‌ها و گرو‌های مجازی برای بازنشر مطالب باید با دقت نظر اقدام کنند.

موحد بر عکس العمل به موقع در رابطه با مطالب و اخبار کذب مطرح شده تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد که بسیاری از مطالب نادرست مطرح شده عمق یابد و باید از اثرات منفی آن‌ها جلوگیری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اثر اقدامات تخریبی محدود به زمان تبلیغات نیست و آثار ماندگاری بر روی فرهنگ عمومی جامعه دارد و دراین رابطه باید ضمن تفکیک بین نقد و تخریب، با هرگونه تخریب به صورت قاطعانه برخورد شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر پیش بینی سناریو‌های مختلف در راستای تامین امنیت و سلامت انتخابات نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید متناسب با سناریو‌های مختلف نسبت به اتخاذ تدابیر و پیش بینی‌های لازم اقدام شود و در حال حاضر مساله امنیتی خاصی در رابطه با برگزاری انتخابات در استان کرمان وجود ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1735554
ارسال نظر
نظرات