شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/29 شناسه خبر: 1735602
با نامزدهای ریاست جمهوری؛

کاندیداتوری آیت‌الله رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰؛ مرهمی شفابخش برای زخم‌های مردم/ وقتی رئیس قوه قضائیه ریشه رانت‌های حلقه نیاوران را خشک کرد

کاندیداتوری آیت‌الله رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰؛ مرهمی شفابخش برای زخم‌های مردم/ وقتی رئیس قوه قضائیه ریشه رانت‌های حلقه نیاوران را خشک کرد
امروز آیت‌الله رئیسی به‌عنوان فردی عملگرا و انقلابی در باور مردم جای گرفته است و باید واقع‌بینانه گفت که ایشان نه تنها نماد اصولگرایان نیست بلکه اصلاح‌طلبان هم حق بهره‌برداری از وی را ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، یک دکتری علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: ابراهیم رئیسی در مدت کوتاهی که از حضورش در قوه قضائیه می گذرد تحول بزرگی را ایجاد کرد و در پرونده هر دو جناح به حق قضاوت کرد، در ماجرای نیشکر خوزستان و پرونده طبری گام های بزرگی برداشت.

حسن محبتی با اشاره به اینکه طبری جعبه سیاه خاندان لاریجانی است به گونه ای که اگر متن بازجویی های طبری باز شود امکان رد صلاحیت علی لاریجانی وجود دارد، تصریح کرد: امیدواریم در این فرصت متولیان پرونده، اسناد جعبه سیاه طبری را برای مردم بازکنند.
 
وی گفت: شفافیت در پرونده طبری حق انتخاب را برای مردم روشن تر می کند، همانگونه که احمدی نژاد فتنه عقیدتی را راه انداخت، لاریجانی ها فتنه مالی در کشور راه انداختند، یادمان نرود پرونده ۶۳ حسابی که در قوه قضائیه حاشیه های زیادی داشت در زمان ریاست علی لاریجانی در مجلس بود.
 
محبتی افزود: علی رغم درخواست برخی نمایندگان، رئیس مجلس مانع تحقیق و تفحص در ۶۳ حساب مذکور شد اما امروز آیت الله رئیسی به عنوان فردی عملگرا و انقلابی در باور مردم جای گرفته است و باید واقع بینانه گفت که ایشان نه تنها نماد اصولگرایان نیست بلکه اصلاح طلبان هم حق بهره برداری از وی را ندارند.
 
وی رئیس قوه قضائیه را نماد یک مدیر پاک و عملگرا، انقلابی و ساده زیست دانست و اظهار داشت: آیت الله رئیس جمهوری خواهد شد که رفتار وی همانند شهیدان بهشتی و رجایی دل مردم را آرام می کند، ایشان حکم آیه ای شفابخش برای زخم های مردم دارد.
 
محبتی تصریح کرد؛ آیت الله رئیسی طی سه سال حضور در قوه قضائیه نشان داد که با هیچ کسی تعارف ندارد، در پرونده نیشکر هفت تپه قلدرانه در برابر یک جناح ایستاد، با اذن از رهبر معظم انقلاب دستور داد که پرونده های منع تولید در سراسر کشور خارج از نوبت رسیدگی شود.
 
وی گفت: متاسفانه در ماجرای کارخانه های واگذار شده اصل ۴۴، مهدی جهانگیری از رانت معاون رئیس جمهوری استفاده کرد، حسین فریدون در دوره ریاست جمهوری برادرش سرمایه های میلیاردی به دست آورد، تمام کسانی که به بیت المال دست اندازی کردند از جیب همین دولت درآمدند.
 
محبتی افزود: طبری معاون آملی لاریجانی بود، دختر وزرای صمت و آموزش و پرورش از آستین حسن روحانی بیرون آمدند، بایک زنجانی ثمره دولت احمدی نژاد بود و خزانه دولت هم در زمان رئیس جمهور کنونی خالی شد.
 
وی اظهار داشت: عموم می دانند که علی لاریجانی برای دو قطبی کردن فضای انتخاباتی وارد میدان شد و روز ثبت نام هم اعلام کرد اقتصاد پادگان و دادگاه نیست، این روند نشان می دهد که وی با جنگ روانی برای بازی آمده است.
 
محبتی با تاکید بر اینکه رئیس قوه قضائیه به دنبال احقاق حقوق مردم است و در سخت ترین شرایط هم به عموم خدمت می کند، تصریح کرد: ایشان فردی انقلابی بوده و جناحی عمل نمی کند اما آقای روحانی حتی به خود اجازه نداد بین کادر درمان حاضر شود.
 
دکتری علوم سیاسی در خاتمه با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی نه وامدار اصولگرایان و نه دشمن اصلاح طلبان است، خاطر نشان داشت: امروز همه می دانند این شخص برای احیای ارزش های انقلاب و حقوق مردم وارد عمل شده است.  


انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1735602
ارسال نظر
نظرات