شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/29 شناسه خبر: 1735641

توزیع ۸۰۰ بسته غذایی در مناطق زلزله زده خراسان شمالی

توزیع  ۸۰۰ بسته غذایی در مناطق زلزله زده خراسان شمالی
۸۰۰ بسته غذایی به ارزش اعتباری بیش از ۲۰۰ هزار تومان برای اقشار کم در آمد و شهرستان های آسیب دیده از زلزله اخیر در خراسان شمالی توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، صبح امروز در محل شهرک صنعتی بجنورد به همت سازمان بسیج صنعت و معدن و بسیج کارخانجات و کارگری و همکاری واحد های تولیدی استان تعداد ۸۰۰ بسته غذایی به ارزش اعتباری بیش از ۲۰۰ هزار تومان برای اقشار کم در آمد و شهرستان های آسیب دیده از زلزله اخیر توزیع شد.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۵ ریشتری ساعت ۳.۳۴ دقیقه بامداد دوشنبه مناطقی از جنوب استان و شهر سنخواست و روستاهای اطراف را لرزاند و با فاصله دو ساعت زمین لرزه ای دیگر به قدرت ۵.۴ ریشتر در بخش های سنخواست و شوقان در شهرستان جاجرم به ثبت رسید.

به گفته محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی براثر زلزله ۵.۵ ریشتری روز گذشته در برخی شهرستان های جاجرم، گرمه و مانه و سملقان ۱۲۱ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد.

همچنین طبق آمارها تاکنون  یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به خصوص در مناطق روستایی استان خراسان شمالی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد دچار خسارت شدند.

با کمک هلال احمر برای اسکان زلزله زدگانی که خانه هایشان تخریب شد و حتی کسانی که به هر دلیلی امکان سکونت در واحدهای مسکونی خودشان را نداشتند، چادر در اختیارشان قرار گرفت و مشکلی برای اسکان دهی موقت این خسارت دیدگان نیز وجود ندارد.

همچنین بنا بر اظهارات رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی زلزله‌های ۵.۵ و ۵.۴ ریشتری به زیرساخت‌های حوزه کشاورزی شهرستان‌های گرمه و جاجرم ۶۶ میلیارد ریال خسارت زد که بیشترین آن مربوط به تخریب واحدهای دامی است، به دنبال وقوع این زلزله ها در شهرستان جاجرم، گرمه و مانه و سملقان در مجموع ۲۱۰  واحد دامداری روستایی تخریب شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1735641
ارسال نظر
نظرات