شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1400/02/31 شناسه خبر: 1736031
رئیس اداره آبفا شهرستان مانه و سملقان:

دلیل اصلی تنش آبی در مانه و سملقان قطعی های مکرر برق است

دلیل اصلی تنش آبی در مانه و سملقان قطعی های مکرر برق است
اسماعیل پهلوانی گفت: اکثراً محل تامین آب شهرستان چاه هایی می باشند که نیاز به پمپاژ آب دارند؛ وقتی برق قطع می شود ذخیره مخازن آب را ازدست می دهیم و با وصل شدن برق، زمانی طول می کشد تا دوباره مخازن پرشوند ،قطعی برق برای ایستگاه ها پمپاژ آب بسیار زیان اور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل پهلوانی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان درگفت و گو با خبرنگارعصراترک از مانه و سملقان در خصوص تنش های آبی در سطح شهرستان در چند روز اخیر در روستاهای کشانک، لنگر، شهرآوا گفت: در روستای کشانک پمپ ایستگاه دچار سوختگی شده بود که با بررسی های کارشناسی  حدود 90 درصد  علت این امرنوسانات برق در شهرستان است.

 

وی ادامه داد: روز گذشته کار تعمیر آن به پایان رسید و آب از دیشب وصل است وهمچنین این مشکل برای چمن بید نیز ایجاد شده بود که در صدد رفع این مشکل هستیم.

 

وی تصیریح کرد: اکثراً  محل تامین آب شهرستان چاه ها می باشند که نیاز به پمپاژ آب دارند؛ وقتی برق قطع میشود ذخیره مخازن آب را ازدست می دهیم و با وصل شدن برق، زمانی طول می کشد تا دوباره مخازن پرشوند.

 

در ادامه افزود: مردم بعد از وصل شدن آب، بیش از نیاز خود اقدام به برداشتن آب می کنند که این امر خودش باعث مشکلاتی می شود.

 

وی این نوید را داد: اگر در شهر آو قطع برق را نداشته باشیم در هفته آینده با مشکل قطعی آب روبه رو نخواهیم بود چرا که با تغییری در شبکه برای تقویت آب این منطقه از چاه های آب قاضی استفاده کردیم.

 

پهلوانی در خصوص قطعی آب روستای لنگر گفت: وقتی در شهرآوا با تنش آبی روبه رو می شویم خب بالطبع این مشکل در روستای لنگر هم هست چون در یک شبکه توزیع هستند.

 

پهلوانی گفت: در فصل تابستان به علت ازدیاد مصرف آب و زمستان کم بارانی که داشتیم امکان ایجاد تنش آبی در شهر آشخانه هم درو از تصور نیست.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1736031
ارسال نظر
نظرات