شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1400/03/01 شناسه خبر: 1736252
رییس بسیج رسانه کشور:

گروه‌های مافیایی در دلِ پارتی‌بازی‌‌ها شکل می‌گیرد/ رسانه حزبی برای مردم تیتر نمی‌زند

گروه‌های مافیایی در دلِ پارتی‌بازی‌‌ها شکل می‌گیرد/ رسانه حزبی برای مردم تیتر نمی‌زند
مسعود بصیری گفت: حاکمیت باید در حوزه آرمان‌ خواهی، عدالت‌‌خواهی، نقد منصفانه نقش جدی داشته باشد و بستر رشد مردم و افکار عمومی را فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رییس سازمان بسیج رسانه کشور در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: حاکمیت باید در همه عرصه ها ورود کرده و برای آن بستری آماده کند تا مردم رشد پیدا کنند مثل موضوع "امنیت" که عنوان می شود آیا برای امنیت کشور حاکمیت باید ورود کرده و سرمایه گذاری کند؟ بله باید انجام دهد قطعاً نمی توانیم به مردم بگوییم خودتان فکری به حال خودتان کنید و اگر به مرزها حمله کردند کسی برود و از آن دفاع کند.

حقیقت با واقعیت متفاوت است

"مسعود بصیری" ادامه داد: در حوزه سلامت هم به همین شکل است که باید مرزهای سلامت مردم را محکم کرده و درمان، پیشگیری و اقدامات دیگر انجام شود. در حوزه آرمان خواهی، عدالت خواهی، نقد منصفانه باید حاکمیت نقش جدی داشته باشد یعنی بستر رشد مردم و افکار عمومی را فراهم کند. اگر مردم نتوانند با هم حرف بزنند، اگر تریبون های آزاد، رسانه های آزاد و مستقل وجود نداشته باشند؛ حقیقت چطور بیان می شود؟ حقیقت با واقعیت متفاوت است و حاکمیت باید بستری را فراهم کند و بودجه ای را برای این امر کنار گذارد، همانطور که برای موضوعات نظامی، سلامت، سیستم های اطلاعاتی و... بودجه در نظر می گیرد.

وی افزود: دولت باید همانطور که برای آموزش و پرورش بودجه در نظر می گیرد، در حوزه امنیت و رشد فکری نیز بودجه کنار بگذارد. آیا می توانیم آموزش و پرورش را به احزاب و گروه ها بدهیم؟ آیا می توانیم آن را به دست جریان خاص سیاسی در کشور بدهیم و بگوییم شما این کار را انجام دهید همینطور که آنها دوست دارند این کار را انجام دهند و اگر دقت کرده باشید برخی از احزاب و گروه های سیاسی، مدرسه هم تأسیس کرده اند چون برای آینده فکر کرده اند طوری بچه ها را تربیت کنیم که جیب مان را پر کنند و هم در آینده ادامه دهنده امتداد فکر ما باشند.

نمی توانیم بگوییم رسانه به معنای ولنگاری است

مسئول بسیج رسانه کشور تصریح کرد: ما در حوزه رسانه نمی توانیم چنین اجازه ای بدهیم دوستانی که می توانند با یک شاخص و معیارهایی حرف بزنند نمی توانیم بگوییم رسانه به معنای ولنگاری است. چهارچوبی تعیین می کنیم که بر طبق آن چهارچوب، ما الان این تصمیم را گرفتیم که معمولاً گزینه ای را می گذارند و مثلاً می گویند این ده قانون را رعایت کنید و ادامه دهید و بعد رسانه ها کار خودشان را انجام دهند.

مردم یاد می گیرند برای انجام امورشان به گروه ها متصل شوند

بصیری گفت: اگر قانون نتواند از مردم حمایت کند، مثلاً به اداره ای می روید و می بینید که کار شما را راه نمی اندازد برای اینکه کارتان راه بیفتد به یک پارتی یعنی گروه و طیفی که در قدرت قرار گرفته متصل می شوید و می گویید من می خواهم مجوزی بگیرم می گوید اشکال ندارد من زنگ می زنم تو برو پیش فلانی تا کارت انجام شود. وقتی نمی توانید از راه قانونی کارتان را پیش ببرید متوسل به روش های غیر قانونی می شوید؛ اینگونه مردم یاد می گیرند برای انجام امورشان به گروه ها متصل شوند چون گروه با یک نامه یا تلفن کارشان را راه می اندازد.

در دل پارتی بازی ها؛ گروه های مافیایی شکل می گیرد

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: بعد از مدتی گروه های مافیایی شکل می گیرند، یعنی حزبی؛ حزب الف، حزب دیگری حزب ب می شود و همین طور ادامه پیدا می کند و هر کسی بنا به توانمندی که دارد به گروه های مختلف وصل می شود. پس اگر شما بتوانید خدمات بیشتری را بدهید و مثلاً سلبریتی مشهوری در عالم فلان باشید در نتیجه به حزب قدرتمندتری متصل می شوید، چون آورده شما برای آن حزب بیشتر است، وقتی به پارتی متصل می شوید و امورتان را انجام و مشکلتان را رفع می کنید، باید خدماتی هم به آن حزب بدهید. اگر اکانت بسیار پر بیننده ای در فضای مجازی دارید باید اکانتتان را در اختیارشان قرار دهید و وقت انتخابات که شد مثلاً ۱۰ هزار یا ۱۰۰ هزار یا یک میلیون دنبال کننده دارید و بگویید شما اینجا از من حمایت کنید؛ من در دادگاه یا فلان اداره کارم گیر کرده است رسانه های شما پشت من باشند من هم انتخابات که شد از شما این حمایت را می کنم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1736252
ارسال نظر
نظرات