شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1400/03/01 شناسه خبر: 1736292
متخصص بیماری های عفونی:

مردم به شایعات توجه نکنند/ واکسن کرونا از بروز فرم شدید بیماری جلوگیری می کند

مردم به شایعات توجه نکنند/ واکسن کرونا از بروز فرم شدید بیماری جلوگیری می کند
حمید ابوسعیدی گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و پس از فراخوان مرکز بهداشت حتما جهت تزریق به پایگاه های سطح شهر مراجعه کنند، علت اینکه افرادی پس از تزریق فوت کرده و یا دچار بیماری شده اند این بوده که آنها قبلا با بیماران کووید ۱۹ در تماس بوده و این بیماری در آنها نهفته شده که پس از تزریق نمود پیدا می کند و حتی خود واکسن از فرم شدید بیماری جلوگیری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید ابوسعیدی متخصص بیماری های عفونی در گفتگو با راه آرمان بیان کرد: تمامی اشخاصی که بیماری زمینه ای دارند به شایعات توجه نکنند و زمان فراخوان از سوی مرکز بهداشت جهت تزریق واکسن به پایگاه های موجود در سطح شهر مراجعه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شده برخی از اشخاص بالای ۸۰ سال پس از تزریق واکسن به بیماری کرونا مبتلا شده اند، گفت: این بیماران حتما قبلا دچار بیماری به صورت نهفته بوده و یا با اشخاصی که کووید ۱۹ داشته اند در تماس بوده اند اما پس از تزریق، بیماری آنها نمود پیدا کرده است پس نباید بگوییم که واکسن کرونا سبب این امر شده است.

متخصص بیماری های عفونی افزود: تعداد زیادی از بیماران هستند که سن آنها بالا بوده و در حال حاضر واکسن تزریق کرده اند حالشان مساعد است و مشکلی هم ندارند، اگر یکی دو بیمار که تست آنها پس از تزریق واکسن مثبت می شود نباید بگوییم که همه این طور هستند و دلیل مثبت بودن تست اشخاص مبتلا این بوده که قبلا با اشخاصی که کووید داشتند در تماس بوده اند.

ابوسعیدی عنوان کرد: هر واکسنی میزان تاثیری دارد به طور مثال "واکسن اسپوتنیک وی" روسی ۹۲ درصد موثر است و واکسن "سینوفارم" چینی ۷۲ درصد موثر است و بقیه شامل همین اشخاصی می شوند که پس از تزریق واکسن تست آنها مثبت می شود البته نه اینکه موثر نباشد بلاخره از فرم شدید بیماری جلوگیری می کند اما ممکن است از فرم خفیف جلوگیری نکند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افراد مسن و یا بیماران زمینه ای ممکن است پس از تزریق تب کنند اما با مصرف استامینوفن خوب خواهند شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1736292
ارسال نظر
نظرات