شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1400/03/01 شناسه خبر: 1736296
کارشناس مسائل خاورمیانه:

عیان ناتوانی و ضعف اسرائیل در پیروزی مقاومت فلسطین/ وحدت جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی در این پیروزی آشکار شد

عیان ناتوانی و ضعف اسرائیل در پیروزی مقاومت فلسطین/ وحدت جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی در این پیروزی آشکار شد
سید جعفر قنادباشی گفت: اسرائیلی ها تلاش می کردند تا وانمود کنند که شیعه و سنی با هم اختلاف دارند؛ اما مشاهده کردیم که کسانی که از فلسطینی ها حمایت می کردند، تنها اهل سنت نبودند؛ بلکه گروه های شیعیان یمن، عراق، لبنان و غیره نیز به این گروه ها پیوستند و وحدت جهان اسلام علیه دشمنان و رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید جعفر قنادباشی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ دوازده روزه با رژیم صهیونیستی گفت: از زمانی که این جنگ آغاز شد، مردم غزه به حمایت از مردم بیت المقدس که در صدد مقابله با روند اشغالگری رژیم صهیونیستی بودند، به میدان آمدند؛ در واقع این عملیات برای جلوگیری از روند یهودی سازی بیت المقدس و سپس شهرهای دیگر صورت گرفت.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: متأسفانه رژیم صهیونیستی اشغال محله به محله و شهر به شهر فلسطین را در دستور کار خود قرار داده و طی سالیان اخیر هیچگاه اشغالگری خود را متوقف نکرده است؛ بلکه تحت عنوان شهرک سازی کوشش کرده تا قسمت های بیشتر را به طور رسمی به خاک اشغال شده فلسطین ملزم کند و اسرائیل با این اقدام می خواهد سیاست از نیل تا فرات را به تحقق برساند.

وی بیان کرد: بنابراین آنچه که مردم غزه در چهارچوب عملیات موشکی و پهبادی علیه رژیم صهیونیستی در دوازده روز گذشته آغاز کردند، در واقع کوششی برای متوقف کردن روند اشغالگری اسرائیل بود که متأسفانه هیچ یک از سازمان های بین المللی و دولت های ارتجاع عربی در این صحنه اقدامی را صورت نمی دهند؛ بنابراین مردم غزه با اتکا به خود و دوستانشان در منطقه این عملیات را آغاز کردند.

قنادباشی افزود: در این عملیات خوشبختانه رژیم صهیونیستی به تسلیم وادار و پیشنهاد آتش بس داده شد و این اقدام پیروزی مهمی از نظر نظامی برای گروه های فلسطینی، جهادی، حماس و مردم فلسطین فراهم کرد؛ این پیروزی به این معنا است که آنان تمام سامانه های رژیم صهیونیستی را در نوردیدند و با این اقدام ناتوانی و ضعف اسرائیل آشکار شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه مردم غزه نه تنها در عرصه نظامی پیروز شدند، بلکه آنها چندین پیروزی مهم و کلیدی را به موازات پیروزی نظامی به دست آوردند، ابراز کرد: ایجاد وحدت و انسجام داخلی بین فلسطینی ها و آغاز انتفاضه جدید همگانی و همچنین به نمایش گذاشتن حمایت های گروه های مقاومت در یمن، عراق، سوریه و لبنان در دفاع از فلسینی ها از جمله پیروزی هایی است که می توان به آن اشاره داشت.

وی با اشاره به اینکه هیچگاه این حمایت به صورت امروز برای حضور در سرزمین فلسطین و دفاع از آنها محقق نشد، ادامه داد: آنها توانستند هم نوایی و اتحاد منطقه ای بین گروه های مقاومت در عملیات علیه رژیم صهیونیستی موفق شوند.

قنادباشی افزود: موفقیت دیگر این بود که اسرائیلی ها تلاش می کردند تا وانمود کنند که شیعه و سنی با هم اختلاف دارند؛ اما مشاهده کردیم که کسانی که از فلسطینی ها حمایت می کردند، تنها اهل سنت نبودند؛ بلکه گروه های شیعیان یمن، عراق، لبنان و غیره نیز به این گروه ها پیوستند و وحدت جهان اسلام علیه دشمنان و رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد: این عملیات نظامی ثابت کرد آنچه که رژیم صهیونیستی می گوید که کشورهای عربی در ایجاد روابط باید عادی سازی کنند و اسرائیل مردم دوست است را از میان برد و می توان گفت با این عملیات، ادعای رژیم صهیونیستی را افشا و واقعیت های پشت صحنه را آشکار کرد.

وی خاطر نشان کرد: این عملیات نظامی این مهم را به اثبات رساند که مردم جهان، مدافع مردم فلسطین هستند و آنچه که اسرائیلی ها تحت عنوان تروریست بودن فلسطین و گروه های فلسطینی مطرح می کنند، دروغی بیش نیست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1736296
ارسال نظر
نظرات