شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1400/03/02 شناسه خبر: 1736608
کارشناس تربیت رسانه مطرح کرد؛

کودکان کنش‌گر از آسیب‌های فضای مجازی مصون می‌مانند

کودکان کنش‌گر از آسیب‌های فضای مجازی مصون می‌مانند
محمد اسماعیلی گفت: متاسفانه در کشوری زندگی می‌کنیم که جریان اطلاعات از دنیای خارج به دنیای داخل کاملا نامتوازن، نامتقارن و نامتعادل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس تربیت رسانه در گفتگو با "تیتریک" گفت: با تاسف بگویم ما در کشوری زندگی می کنیم که جریان اطلاعات از دنیای خارج به دنیای داخل کاملا نامتوازن، نامتقارن و نامتعادل است، ما اطلاعات زیادی می‌گیریم اما اطلاعات کم می‌دهیم! دانلود در ایران به نسبت آپلود چقدر است؟!

محمد اسماعیلی ادامه داد: اگر می‌خواهید بچه‌هایتان مصونیت داشته باشند در هر موضوعی که علاقه دارند، در ارسال پیام تقویت شان کنید. اگر به بحث‌های دینی علاقه دارند آنها را موظف کنید یک گروه تشکیل دهند و هر روز یک حدیث، یک درس اخلاقی یا قسمتی از تفسیر  در آن بگذارند.

این کارشناس تصریح کرد:  اگر بچه علمی ای دارید، یک گروه داشته باشند و جدیدترین اخبار علمی را بگذارد؛ بگذارید بچه ها اخبار علمی را مشاهده کنند و در جریان بروز ترین تکنولوژی ها قرارگیرند حتی اگر خودتان به این اخبار علاقه ای ندارید.

اسماعیلی گفت: در هر موضوعی فرقی نمی‌کند، فقط بچه ها را فرستنده بار آورید. اگر به نقاشی یا شعر و ادبیات علاقه دارند، سعی کنید کودک تان را ابتدا به تولید و سپس پخش محتوای تولیدی خودش در فضای مجازی تشویق کنید.

وی افزود: در فرستندگی چند ویژگی وجود دارد، اولین نکته اش هم این است که حتما امداد می شویم؛ خدای متعال به کسانی که فرستنده و دارای کنش هستند، کمک می کند.شما یاری دهنده دین خدا باشید خدا شما را یاری می کند.

این کارشناس ادامه داد: آدم هایی که در سیستم آموزش قرار می گیرند خودشان یادگیری بیشتری دارند این برکتی است که خدای متعال می گذارد. اگر می خواهید بچه هایتان کنشگر و مسئول در فضای مجازی باشند از اینکه صرفا مصرف کننده باشند پرهیز کنید.

اسماعیلی گفت: همچنین از بچه‌هایتان بخواهید یک وعده غذا در تاریخی مشخص را خودشان تولید کنند نه اینکه بپزند، تولید کنند! مثلاً چند ماه جلوتر لوبیا را خودشان بکارند، برداشت کنند و غذا تهیه کنند. «تولید» شرافت و بزرگی ایجاد می‌کند.اگر آدمی اهل تولید شد از یکسری بدی ها دور می شود.

 وی در خاتمه خاطر نشان کرد: شما بچه‌ها را «بزرگ» کنید خودشان از فضای مجازیِ بد، فاصله می‌گیرند. لازم نیست که مسلح در شبانه روز در کنارشان حاضر باشید.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1736608
ارسال نظر
نظرات