شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1400/03/02 شناسه خبر: 1736676
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

بهره‌مندی از ظرفیت طلاب برای رفع کمبود معلمان

بهره‌مندی از ظرفیت طلاب برای رفع کمبود معلمان
ولی اسماعیلی گرمی گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش نیاز شدیدی به جذب نیرو دارد و اگر نیاز شد و مشاهده کردیم این خلاء هنوز جبران نشده، مجبور خواهیم بود از طلاب و روحانیون استفاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ولی اسماعیلی گرمی، نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: ما جزء دانشگاه فرهنگیان جای دیگری را سراغ نداریم که بتواند به صورت حرفه‌ای علاقه‌مندان به معلمی را آموزش و تربیت کند، البته براساس ماده‌ای برخی دانشجویان را از دانشگاه‌های دیگر به مدت 6 آموزش می‌دهیم تا این‌که کمبود نیروی معلم جبران شود، اما این رویه مورد پذیرش جامعه نیست؛ زیرا مردم می‌خواهند فقط دانشگاه فرهنگیان تنها متولی آموزش معلمان باشد نه نهاد دیگری.

وی گفت: آن معلمانی که خارج از دانشگاه فرهنگیان وارد بدنه آموزش و پرورش شده‌اند، قطعاً نمی‌توانند نقش خوبی را در تربیت و آموزش دانش‌آموزان ایفا کنند. معلمی واقعاً یک حرفه محسوب می‌شود؛ بنابراین دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاهی است که می‌تواند حرفه آموختن را به معلمان بیاموزد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی جذب افرادی که جزء نهضت سوادآموزی هستند یا سابقه کار در آموزش و پرورش دارند، صرفاً با هدف رفع خلأهای موجود در آموزش و پرورش صورت گرفته و در بازه زمانی یکی دو سال این مسائل مرتفع خواهند شد، ولی دانشگاه فرهنگیان تنها نهاد تأمین‌کننده نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش است.

اسماعیلی بیان داشت: در حال حاضر آموزش و پرورش نیاز شدیدی به جذب نیرو دارد و به همین خاطر نمی‌توان تا چند سال منتظر ماند که دانشگاه فرهنگیان نیاز آموزش و پرورش را تأمین کند؛ بنابراین ضروری است فعلاً از کسانی‌که سابقه تدریس و معلمی دارند از آن‌ها در بدنه آموزش و پرورش استفاده شود و حتی اگر نیاز شد و مشاهده کردیم که این خلاء هنوز جبران نشده، مجبور خواهیم بود از طلاب و روحانیون استفاده کنیم و برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی روحانی است یا چه کسی روحانی نیست؛ چون برای ما فقط سابقه تدریس و تخصص در امر تدریس مهم است.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1736676
ارسال نظر
نظرات