شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 18:14 منتشر شده در مورخ: 1400/03/02 شناسه خبر: 1736698
فرماندار شهرستان فیروزآباد؛

رعایت در قانون و دقت نظر کافی وظیفه قانونی مجریان انتخابات است

رعایت در قانون و دقت نظر کافی وظیفه قانونی مجریان انتخابات است
حسین آرگیو گفت: رعایت مر قانون و دقت نظر کافی مجریان انتخابات، وظایف قانونی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، نخستین جلسه تشکیل، هماهنگی و پشتیبانی کاربران رایانه شعب اخذ رأی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شهرستان فیروزآباد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسین آرگیو  در این جلسه آموزشی با تاکید بر مسئولیت خطیر کاربران رایانه شعب اخذ رأی اظهار داشت: نقش آموزش صحیح و هدفمند در روند اجرای انتخابات، مهم و اثرگذار است.

وی با تاکید بر مسئولیت سنگین کاربران رایانه در شعب اخذ رای افزود: مسئولیت شما نسبت به سایر اعضای پیش بینی شده در شعب اخذ رای بیشتر و حساس تر  بوده و دقت نظر بیشتری را نسبت به سایرین می طلبد.

رییس ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه فیروزآباد ادامه داد: یکی از  نقش‌های  کلیدی کاربران رایانه شعب اخذ رای، احراز هویت رای دهندگان از طریق استعلام کد ملی شخص با استفاده از نرم افزار جامع انتخابات  می باشد که این مهم از جعل هویت و سو استفاده‌های احتمالی جلوگیری می نماید.

فرماندار شهرستان فیروزآباد وظیفه دوم کاربران رایانه را جلوگیری از رای های تکراری دانست که با استعلام آنلاین کدملی افراد  امکان تخلف در این زمینه تقریبا غیر ممکن خواهد شد.

وی به اهمیت ارسال آنلاین اطلاعات از شعب اخذ رای به اتاق مانییتوریگ وزارت کشور اشاره نمود که امکان مدیریت و کنترل لحظه به لحظه فرایند رای گیری را به مدیران ارشد خواهد داد و از کاربران خواست سرعت، دقت و صداقت را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

آرگیو یکی از مهمترین فرایندهای انتخابات را ورود اطلاعات توسط کاربران به سیستم‌های رایانه‌ای و تنظیم صورتجلسات نهایی در شعب اخذ رای دانست و بیان داشت: صورتجلسات تنظیم شده به منظور تجمیع آرا، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که دقت نظر بیشتری را نیز می طلبد.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات در شهرستان فیروزآباد حضور پر شور آحاد مردم در شعب اخذ رای را ناشی از تحقق عملی دموکراسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و ابراز داشت: میزان حضور، کیفیت و سلامت انتخابات زیر ذره‌بین است و مجریان انتخابات نباید اجازه دهند کوچکترین خدشه‌ای به فرایند انتخابات وارد شود.

 وی خواستار رعایت مر قانون و دقت نظر کافی مجریان انتخابات به وظایف قانونی خویش و فراگیری آموزش‌های پیش‌بینی شده برای آنها شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزآباد خاطرنشان کرد: کاربران باید به طور منظم و موثر در جلسات آموزشی و مانورها شرکت نمایند و تا پایان فرایندهای انتخابات در این امر مهم و خطیر حضور داشته باشند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1736698
ارسال نظر
نظرات