شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1400/03/03 شناسه خبر: 1737062
نماینده ولی‌فقیه در سپاه خرم‌آباد:

مکتبی که خرمشهر را آزاد کرد، خداباوری بود

مکتبی که خرمشهر را آزاد کرد، خداباوری بود
حجت‌الاسلام صیادی با بیان اینکه مکتبی که خرمشهر را آزاد کرد، خداباوری بود، گفت: ایستادگی رزمندگان و مردم قهرمان ما مکتبی به اسم مکتب مقاومت بنا کرد که ما در طول انقلاب ثمرات و برکات آن را به‌وضوح مشاهده نمودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام جواد صیادی در گفت‌وگو با سفیرافلاک، اظهار داشت: مکتب امام راحل وابسته به شرق و غرب نبود، بلکه دو بلوک شرق و غرب علیه مکتب ایشان بودند و این دو به‌صورت مستقیم با ما وارد جنگ نشدند بلکه با تحریک نوچه‌ای به اسم صدام، هشت سال جنگ را بر این کشور و انقلاب الهی تحمیل کردند.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر قهرمان به دست رزمندگانی از جنس جنود الهی،مستظهر به امدادهای الهی، در ارتباط خالصانه با پروردگار متعال و خستگی‌ناپذیر،نقطه ثقل جنگ تحمیلی بود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خرم‌آباد عنوان کرد: شهری که در چنبره‌ی چندین لشکر صدام بود در عین ناباوری قدرت‌های استکبار، در سوم خرداد سال ۶۱ آزاد شد و تمامی معادلات نظامی جهان را به چالش کشید به‌طوری‌که قوای دشمن در لاک دفاعی فرورفت.

وی تصریح کرد: ایستادگی رزمندگان و مردم قهرمان ما مکتبی به اسم مکتب مقاومت بنا کرد که ما در طول  انقلاب ثمرات و برکات آن را به‌وضوح مشاهده نمودیم در حقیقت مکتب حاج قاسم که این روزها سر زبان‌ها افتاده منبعث از مکتب امام راحل و رهبری گران‌قدر  حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) می‌باشد.

صیادی خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم، مکتب احمد کاظمی‌ها، حسین خرازی‌ها، مهدی باکری‌ها و حسن باقری‌هاست، کامل‌تر و فهمیدنی‌تر شده است. مکتبی که به اذعان خود حاج قاسم، خلاصه مکتب امام راحل بود و رمز این پیروزی‌ها را باید در آن جستجو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خرم‌آباد، بیان کرد: جستجوهای ما برای فهم رمز پیروزی در خرمشهر و اینکه تا کجا باید برویم که نصرت الهی نازل شود و اسباب غیرمادی به کمک بیایند، به چند مؤلفه منتهی شده است که درگیری باید در مرزهای مبارزه با دشمن، باطل باشد و اخلاص و صداقت در مجموعه وجود داشته باشد، ضمن اینکه نهایت توان و طاقت، به کار گرفته شود.

وی اظهار داشت: بخش محوری و مهم داستان خرمشهر در آیه ۱۶ سوره جن نهفته است؛ تفسیر این آیه را در این کلام امام خامنه‌ای به‌خوبی می‌توان جستجو کرد، ایشان در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی، نقلی دارند از یکی از بزرگان تاریخ معاصر [ص ۴۶۳]؛ نقلی که با مضامین آیات قرآنی کاملاً منطبق است.

صیادی یادآور شد: آن‌وقتی که می‌توانید مبارزه کنید، وقتی دیدید که دارید شکست می‌خورید بازهم مبارزه کنید تا برسید به آن لحظه‌ای که دیگر یقین می‌کنید که هان حتماً شکست خواهید خورد، بازهم مبارزه کنید، وقتی در آن لحظه‌ای که یقین دارید حتماً شکست می‌خورید باز به تلاش و کوشش و مبارزه خود ادامه دهید، آن‌وقت پیروزی و فتح نصیبتان خواهد شد، آیه قرآن تقریباً نظیر همین مطلب را می‌گوید یا تحقیقاً؛ می‌فرماید که: «حَتَّی إِذَا اسْتَیْأَسَ الرُّسُلُ وَ ظَنُّوا أَنَّهُمْ قَدْ کُذِبُوا جاءَهُمْ نَصْرُنا» (یوسف/۱۱۰)

وی گفت: این رمز پیروزی خرمشهرها است در این برهه از زمان می‌طلبد برای اینکه دولتی در تراز نظام اسلامی محقق و دست خائنین به ملت از این نظام الهی کوتاه شده و برای همیشه از گردونه مدیریت کشور حذف شود ایثارگری، ایستادگی و بصیرتی از جنس آزاد کردن خرمشهر می‌طلبد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1737062
ارسال نظر
نظرات