شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/04 شناسه خبر: 1737338
عضو هیئت رئیسه مجلس :

عمل به مُر قانون ملاک کار شورای نگهبان است

عمل به مُر قانون ملاک کار شورای نگهبان است
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان بررسی و احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، رسالت اصلی شورای نگهبان عمل به مُر قانون به دور از مصلحت‌اندیشی‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح‌الله متفکر آزاد در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به تائید 7 نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، اظهار کرد: رسالت اصلی این شورا عمل به مُر قانون و وظایفی است که بر عهده آن گذاشته شده است.

 
وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان وظیفه‌ای در قبال رسیدگی به حساب و کتاب مصالح ندارد، خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی شورا حرکت بر مبنای قوائد اصلی و به دور از ملاحظات بوده و به این ترتیب توقعی نمی‌رود که در روند احراز صلاحیت‌ها مصلحت‌اندیشی شود.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رسالت شورای نگهبان این است که به دور از مصالح و سیاسی‌کاری‌ها و با عمل به قانون، کار تائید صلاحیت کاندیداها را بدون هرگونه ملاحظه‌ای انجام داده و قانون را ملاک کار خود قرار دهد.
 
متفکر آزاد ابراز امیدواری کرد نتیجه تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و به دنبال آن انتخاب گزینه نهایی به عنوان رئیس جمهور دولت سیزدهم به نفع منافع عمومی بوده و مردم در اولویت نخست قرار گیرند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: یکی از موضوعات اصلی در جریان تبلیغات انتخاباتی و معرفی نامزدها این است که به دور از تعصبات جناحی به دنبال معرفی معیارهای انتخاب اصلح شناسانده شده و با آگاهی‌بخشی به جامعه زمینه انتخابی درست و بصیرانه فراهم شود.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی باید در جریان تبلیغات به دور از هرگونه تخریب و دعوای سیاسی به بیان برنامه‌ها و اهداف کاری خود پرداخته و در ترویج گفتمان و پرهیز از حواشی نقش‌آفرینی کنند.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1737338
ارسال نظر
نظرات