شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1400/03/04 شناسه خبر: 1737417
نماینده دامغان:

همواره مُر قانون، اساس کار شورای نگهبان بوده است/ مبنای همه اقدامات در کشور قانون اساسی است

همواره مُر قانون، اساس کار شورای نگهبان بوده است/ مبنای همه اقدامات در کشور قانون اساسی است
علی اکبر علیزاده با اشاره به اقدام درست و قاطع شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیدا ها گفت: شورای نگهبان اسیر جوسازی ها و فشار برخی افراد نشده است و مر قانون را در برابر تمام افراد اعمال کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مرآت پیرو انتشار غیررسمی کاندیدا های تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری گفت: مبنای همه اقدامات در کشور قانون اساسی است و همه بر این وفاق ملی تاکید دارند و در قانون اساسی بر هرکسی وظایفی مشخص شده و شورای نگهبان نیز از این قاعده استثنا نیست.

علیزاده با اشاره به وظیفه شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: شورای نگهبان متشکل از افرادی با  تجربه بوده و اولین بار نیست که براساس قانون و بدون در نظر گرفتن مسائل حاشیه ای به وظیفه خود عمل کرده است.

وی افزود: رفتار و اقدام قاطعانه شورای نگهبان اولین بار نیست که اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به رخ مخالفین نظام می کشد و با احتساب انتخابات ریاست جمهوری در سال جدید در 13 دوره محتلف شورای نگهبان به وظیفه قانونی خود عمل کرده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره برخورد های نامناسب برخی جریانات سیاسی در کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه برخورد های بسیار بدی جریان اصلاح طلب در طول انتخابات ادوار گذشته نشان داده است و در برخی موارد با فشار ها و رفتار های ناشایست این جریان برخی افرادی که هیچ رنگ و بویی از دیانت نداشتند با مصلحت اندیشی مقام معظم رهبری وارد عرصه انتخابات شدند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی ها و اقدامات غیراخلاقی برخی افراد در دوره های مخلتف بیان کرد: در سال 88 برخی کاندیداها مملکت را به آشوب کشاندند و در دوره های گذشته نیز اتفاق مشابه رخ داده و این جریان شورای نگهبان و قانون را زمانی قبول دارند که به میل خودشان باشد نه اصل قانون.

علیزاده ضمن تشکر از شورای نگهبان به علت تاثیرنگرفتن از فشار مخالفین تصریح کرد: از شورای نگهبان که اسیر جوسازی ها و فشار مخالفین نشده و واقعا مر قانون را در برابر افراد مختلف اعمال کرده، تشکر و همه افراد را به تمکین در برابر قانون دعوت میکنیم و امیدواریم در اینده شاهد یک انتخابات پرشور باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1737417
ارسال نظر
نظرات