شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1400/03/04 شناسه خبر: 1737463
کارشناس مسائل سیاسی:

نظر شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌ها جامع، قاطع و مقتدرانه است

نظر شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌ها جامع، قاطع و مقتدرانه است
اسماعیلی گفت: شورای نگهبان در راستای تایید صلاحیت نامزدهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، به صورت جامع، قاطع و مقتدرانه نظر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شورای نگهبان یک مرجع قانونی در کشور است و این شورا در راستای تایید صلاحیت نامزدها در انتخابات بررسی هایی را انجام می دهد که این اقدامات از سوی شورای نگهبان قانونی بوده و همه باید به نظر شورای نگهبان تکمین نمایند.

وی افزود: شورای نگهبان در راستای تایید صلاحیت نامزدهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، به صورت جامع، قاطع و مقتدرانه نظر دادند و در واقع با تایید افرادی که شرایط لازم را برای حضور در میدان دارند، کار را برای انتخاب مردم در انتخابات راحت تر کردند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: شورای نگهبان نهادی است که در هر دوره از انتخابات وظایفی را بر عهده دارد که در این دوره از انتخابات نیز افرادی را تایید صلاحیت کرد که لازم است مردم هم با حضور پرشور در انتخابات، از نظر شورای نگهبان حمایت کنند و در این میان اگر کسی قصد شیطنت و فتنه انگیزی دارد باید از اقدامات این افراد جلوگیری شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که شرایط لازم را برای حضور در انتخابات نداشتند، رد صلاحیت شدند و برخی صلاحیت لازم و شرایط را دارا بودند که در روز انتخابات مردم از بین افراد تایید صلاحیت می توانند با تحقیق و بررسی انتخاب نمایند.

وی بیان کرد: کشور ما براساس قوانین وضع شده اداره می شود که همه وظیفه دارند در برابر قانون تمکین نمایند و شورای نگهبان با توجه به ساختاری که دارد براساس قانون عمل می کند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حاشیه سازی ها در این راستا، گفت: نمی توان براساس احتمالات و شایعات این نهاد را زیر سوال برد و این شورا طبق قانون به وظیفه خود عمل می کند و باید توجه داشت که در آستانه انتخابات به نظر شورای نگهبان احترام گذاشت و نباید وارد مسائل حاشیه ای شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1737463
ارسال نظر
نظرات