شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1400/03/05 شناسه خبر: 1737579
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری؛

مسائل جناحی و گروهی در تصمیم‌گیری شورای نگهبان بی اثر است

مسائل جناحی و گروهی در تصمیم‌گیری شورای نگهبان بی اثر است
حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری گفت: شورای نگهبان همیشه براساس قانون صلاحیت افراد را بررسی می‌کند و مساله جناحی و گروهی در تصمیم گیری‌های شورای نگهبان مدخلیتی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با اروم نیوز، اظهار داشت: شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند و سوابق کاندیداها و شرایطی که در قانون برای کاندیداهای ریاست جمهوری معین شده به آن‌ها توجه می‌کند.

وی افزود: همان طور که در انتخابات‌های متعدد دیدیم، همواره از گروه ها و جناح های مختلف کاندیداهایی که صلاحیت شان برای شورای نگهبان محرز شده مورد تایید صلاحیت قرار گرفتند و این به این معنا نیست که شورای نگهبان  از خطا و اشتباه مصون بوده و امکان اشتباه وجود دارد و تلاش شورای نگهبان همیشه رعایت قانون است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، به این معنا نیست که این نفرات برای هیچ مسئولیتی صلاحیت ندارند، بلکه برای ریاست جمهوری صلاحیتشان احراز نشده و ممکن است در پست ها و سمت های دیگری بتوانند مفید واقع شده و به جامعه خدمت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری افزود: در همه انتخابات ها هجمه هایی متوجه شورای نگهبان بوده اما وظیفه شورای نگهبان طبق قانون اساسی تشخیص صلاحیت کاندیداهاست، بنابراین نمی توانند هیچ گونه تعللی داشته باشند.

وی اضافه کرد:  عمل به مرّ قانون از نکات اساسی در انتخابات است و  ما نمی توانیم بگوییم اگر چنانچه تایید صلاحیت نشدیم در انتخابات شرکت نمی کنیم و رای نمی دهیم،این نهایت بی قانونی و خود محوری است.

وی گفت: آن چیزی که حکم می کند و فصل الخطاب است قانون خواهد بود و اگر کسی بخواهد در مقابل قانون سرکشی و طغیان کند طبیعی است که مردم تاب نخواهند آورد و نهادهای نظامی و انتظامی باید برخوردهای لازم را در برخورد با قانون شکنان داشته باشند.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1737579
ارسال نظر
نظرات