شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1400/03/05 شناسه خبر: 1737628
مدیر جهاد کشاورزی جاجرم خبر داد

کاهش ۵۰ درصدی تولید گندم در جاجرم به علت خشکسالی/ آغاز برداشت غلات

کاهش ۵۰ درصدی تولید گندم در جاجرم به علت خشکسالی/ آغاز برداشت غلات
مدیر جهاد کشاورزی جاجرم با اشاره به آغاز برداشت گندم از مزارع این شهر، گفت: خشکسالی و خسارات ناشی از سیل باعث کاهش ۵۰ درصدی تولید گندم در جاجرم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل عباسیان مدیر جهاد کشاورزی جاجرم در گفتگو با عصر اترک با بیان اینکه برداشت غلات در شهرستان آغاز شده است اظهار کرد: شهرستان جاجرم با سطح زیر کشت ۶ هزار هکتار زراعت غلات گندم و جو آبی یکی از مناطق اصلی تولید غلات در خراسان شمالی است.

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم ادامه داد: این شهرستان با تولید ۹ هزار تن گندم و ۷ هزار و ۵۰۰ تن جو پیشرو در امر تولید در استان می‌باشد.

وی افزود: سال جاری به علت خشکسالی حادث شده و خسارت ناشی از سیل، تولید این محصول تا ۵۰ درصد کاهش یافته تا جایی که به علت گرمای زیاد و کاهش بارندگی محصول زودتر از موعد رسیده و قابل برداشت است.

عباسیان تصریح کرد: چند روزی است که برداشت جو نیز در منطقه آغاز شده و در حال حاضر تعداد ۱۲ دستگاه کمباین بومی در شهرستان عملیات برداشت را بر عهده گرفته‌اند.

مدیر جهاد کشاوری جاجرم در انتها گفت: ناظرین برداشت نیز نظارت فنی خود را جهت جلوگیری از ریزش دانه‌ها زیر نظر مدیریت جهاد کشاورزی به انجام می‌رسانند.

 

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1737628
ارسال نظر
نظرات