شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1400/03/05 شناسه خبر: 1737715
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان:

سال گذشته ۲۷۰۴ پسر، بیشتر از دختران متولد شدند/ ثبت ۲۳ واقعه ۳ قلوزایی در سیستان و بلوچستان

سال گذشته ۲۷۰۴ پسر، بیشتر از دختران متولد شدند/ ثبت ۲۳ واقعه ۳ قلوزایی در سیستان و بلوچستان
رضا راحت دهمرده گفت: سال گذشته تعداد پسران تازه متولد شده ۲ هزار و هفتصد و چهار نفر بیشتر از دختران و از تعداد زایمان های ثبت شده در استان ۹۲۵ واقعه دوقلوزایی و ۲۳ واقعه سه قلوزایی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۸۹ هزار و ششصد و هشتاد و دو واقعه ولادت در استان به ثبت رسید که به طور میانگین در هر شبانه روز تعداد ۲۴۰ واقعه ولادت و در هر ساعت ۱۰ واقعه ولادت را نشان می دهد.

وی بیان کرد: از این تعداد، ۴۹ هزار و صد و چهارده واقعه شهری و ۴۰ هزار و پانصد و شصت و هشت واقعه روستایی بود، همچنین 96.8 درصد وقایع ولادت در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از این تعداد ۴۶ هزار و صد و نود و سه نفر پسر و ۴۳ هزار و چهارصد و هشتاد و نه نفر دختر بودند که نشان می دهد سال گذشته تعداد پسران تازه متولد شده ۲ هزار و هفتصد و چهار نفر بیشتر از دختران بوده است.  

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این استان رتبه اول در نرخ ثبت ولادت در کشور با ۲۹.۴ در هزار را دارد که میانگین کشوری ۱۳.۶ در هزار است .

راحت دهمرده گفت: از تعداد زایمان های ثبت شده در استان ۹۲۵ واقعه دوقلوزایی و ۲۳ واقعه سه قلوزایی بوده، همچنین ۹۶.۸ درصد وقایع ولادت در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1737715
ارسال نظر
نظرات