شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1400/03/05 شناسه خبر: 1737791
مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان مطرح کرد

سیستان و بلوچستان جزو ۳ استان برتر از لحاظ پتانسیل انرژی خورشیدی

سیستان و بلوچستان جزو ۳ استان برتر از لحاظ پتانسیل انرژی خورشیدی
علیرضا پرنده مطلق گفت: ظرفیت سیستان و بلوچستان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی ۱۱ هزار و پانصد و شصت مگاوات تخمین زده می شودو یکی از سه استان برتر کشور از لحاظ پتانسیل استفاده از انرژی خورشیدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: مناطق مرکزی استان، منطقه محدود به زاهدان، تل سیاه، خاش و سراوان تا صد کیلومتری ایرانشهر، به توجه به تابش مناسب و همچنین دمای متوسط پایین منطقه، مستعد احداث نیروگاه های خورشیدی است.

وی عنوان کرد: این استان یکی از سه استان برتر کشور از لحاظ پتانسیل استفاده از انرژی خورشیدی بوده و در زمینه تولید برق از منابع تجدید پذیر دارای پتانسیل بی نظیری است.

این مقام مسئول اظهار کرد: متاسفانه تنها نیروگاه خورشیدی ۱۰.۵ مگاواتی سما زاهدان نصب و به بهره برداری رسیده و عدم استقبال سرمایه‌گذاران در این بخش سبب شده رتبه سیستان و بلوچستان در تولید برق تجدید پذیر مناسب نباشد.

پرنده مطلق تصریح کرد: ظرفیت سیستان و بلوچستان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی ۱۱ هزار و پانصد و شصت مگاوات تخمین زده می شود و رتبه دوم را از لحاظ پتانسیل در کشور دارد و می تواند سبب جهش تولید شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1737791
ارسال نظر
نظرات