شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1400/03/06 شناسه خبر: 1738002
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

سه مؤلفه اعتقادی، انقلابی و مردمی در وجود شهید حجازی نهادینه بود/ نگاه حزبی نمی تواند مشکلات مردم و کشور را حل کند

سه مؤلفه اعتقادی، انقلابی و مردمی در وجود شهید حجازی نهادینه بود/ نگاه حزبی نمی تواند مشکلات مردم و کشور را حل کند
حسین معروفی گفت: سه ویژگی و مؤلفه اعتقادی، انقلابی و جهادی و مردمی که در فسلفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد در وجود شهید حجازی نهادینه بود و ایشان همه وجود خود را در سه مؤلفه در طبق اخلاص گذاشت و مجاهدت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ حسین معروفی صبح امروز در مراسم چهلم سردار حجازی در جوار مزار سپهبد شهید سلیمانی گفت: درود می فرستیم به ارواح طیبه شهدا، امام راحل، سیدالشهدای مقاومت، فرمانده مقتدر، جاوید و ماندگار جهان اسلام سپهبد شهید سلیمانی و سردار شهید حجازی و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری را داریم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: سه ویژگی و مؤلفه اعتقادی، انقلابی و جهادی و مردمی که در فسلفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد در وجود شهید حجازی نهادینه بود و ایشان همه وجود خود را در سه مؤلفه در طبق اخلاص گذاشت و مجاهدت کرد.

وی با اشاره به پیام ولی امر مسلمین در پی شهادت سردار حجازی ابراز کرد: این پیام نشان از رضایت امام نسبت به سرباز خود دارد؛ ایشان تمام فعل و انفعالات را در برابر ذات اقدس عالم و برای رضایت و خشنودی خداوند متعال و سعادت مؤمنین به کار برد و آنچنان که درباره سپهبد شهید سلیمانی واژه هایی را مقام معظم رهبری به کار بردند که جای تأمل دارد اما هنوز در کشور، کسی توجه عمیق و جدی فرهنگی به آن ندارد و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: شهید حجازی یک انسان وارسته، مؤمن و خدا جو بود؛ ایشان یک انسان انقلابی و جامعه الاطراف همانند سپهبد شهید سلیمانی بود؛ نگاه او در چهارچوب انقلاب اسلامی و امامین انقلاب بود و برای ساری و جاری کردن آن موضوعاتی که آنها ترسیم کرده بودند، اقدام می کرد تا این انقلاب به صاحب اصلی خود امام زمان (عج) برسد.

سردار معروفی با بیان اینکه نگاه شهید حجازی، نگاه حزبی، گروهی، خط کشی این طرف و آن طرف نبود، اظهار کرد: نگاه حزبی و گروهی هیچ گاه نمی تواند مردم و کشور را از مشکلات نجات دهد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: نگاه حاکم در سال اول جنگ، نگاه لیبرال بود و در سال دوم جنگ تغییر در این نگاه موجب عزل فرمانده کل قوا و رئیس جمهور وقت شد و با روی کارآمدن دولت انقلابی و تغییر نگاه لیبرال به نگاه انقلابی انسجام در بین سپاه و ارتش به وجود آمد و تشکیل قرارگاه ارتش تحت امر ولی امر مسلمین کمتر از ده روز چه غوغایی در ایران اسلامی ایجاد کرد.

وی افزود: نگاه شهید حجازی این انسان بزرگ، همچون شهید سلیمانی، نگاه جامعه الاطراف، انقلاب اسلامی و امامین انقلاب اسلامی است و نگاه امام، نگاه حقیقت دین، انقلاب اسلامی و نگاه به مردم است و ما این نگاه را می خواهیم که از مشکلات کشور برون رفت داشته باشیم و تا زمانی که آستانه تحمل بالا نرفته، ایثار و از خود گذشتگی نباشد، این نگاه جاری نخواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهید حجازی با نگاه نسبت به امام خویش، فرمان می برد، تصریح کرد: ایشان در حوزه انقلابی و جهادی نیز نگاه جامعه الاطراف داشت و شهید حجازی در سمت های مختلف نیز همان نگاه انقلابی و جهادی را داشت و ایشان از جمله فرماندهانی بود که به راحتی می توانستیم با او ارتباط برقرار کنیم.

سردار معروفی اخلاص را از جمله ویژگی های شخصیتی شهید حجازی دانست و اظهار کرد: ایشان در هیچ جایگاهی تغییر نکرد بلکه مجاهدت او بیشتر می شد؛ چرا که تا اخلاص نباشد نمی توان کار کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر اینکه صداقت در وجود این انسان بزرگ موج می زد، گفت: خستگی ناپذیری از دیگر خصوصیت شخصیتی شهید حجازی بود و ایشان ۴۲ سال با بدنی پر از تیر، ترکش و سم شیمیایی مجاهدت داشت و احساس خستگی نمی کرد.

وی با بیان اینکه ایثار و گذشت ایشان زبان زد سپاه است، اظهار کرد: ولایت باوری شهید حجازی از دیگر خصوصیات شخصیتی ایشان است؛ ایشان و شهدا باور دارند که پایه واقعی ولایت خداوند است و تمامی وجود و اعضا و جوارح خود را برای خداوند و امام خویش قرار می دهند و بنابراین شاهد هستیم که ولایت پذیری حق در این انسان فوق العاده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهید حجازی ما را بزرگ و عزیز کرد، عنوان کرد: بصیرت نافذ این مرد بزرگ بود، همچنین مردمی بودن و استقامت در مسیر حق از دیگر ویژگی های شخصیتی شهید حجازی است.

سردار معروفی ادامه داد: پس از شهادت سردار شهید حجازی اولین کسانی که ابراز خوشحالی کردند، صهیونیست ها بودند و این نشان می دهد که این سرباز تراز انقلاب مسیر درستی را رفته است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: بر این مرد بزرگ درود می فرستیم و از خدای متعال و روح بزرگ حاج قاسم طلب داریم که این انسان بزرگ را در کنار شهیدان و امام حسین علیه السلام محشور فرماید و به ما نیز این توفیق داده شود که به شایستگی بتوانیم راه ایشان و دیگر شهیدان را به زیبایی ادامه دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما امروز در شهر کرمان ساختمان اقشار بسیج که شامل ۲۳ قشر است را با تابلویی به نام شهید حجازی مزین خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738002
ارسال نظر
نظرات