شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:02 منتشر شده در مورخ: 1400/03/07 شناسه خبر: 1738160
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان:

مبارزه با آفت سن در ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان/تولید گندم ۴۰ درصد کاهش می یابد

مبارزه با آفت سن در ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان/تولید گندم ۴۰ درصد کاهش می یابد
صالحیان با اشاره به مبارزه با آفت سن در ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها تولید گندم امسال ۴۰ درصد کاهش می یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد صالحیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال در ۲۷ هزار هکتار از اراضی علیه آفت سن و در سه هزار هکتار بر علیه پوره سن، مبارزه با آفت صورت گرفت.

وی افزود: مشکل خاصی در راستای آفت سن در اراضی وجود نداشت و مهمترین مشکل امسال کاهش بارندگی و اثرات خشکسالی بر میزان تولید محصولات کشاورزی خصوصا گندم بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: بارندگی های امسال ۴۰ درصد کاهش داشته که این کاهش نزولات جوی در تولید گندم اثرگذار بوده به طوری که سبب کاهش ۴۰ درصدی تولید می شود.

صالحیان عنوان کرد: در حال حاضر برداشت گندم از مزارع پلدختر آغاز شده و طبق بررسی ها وضعیت کشت دیم در مناطق گرمسیری نسبت به مناطق سردسیری رضایت بخش تر می باشد.

وی بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۳۷۰ هزار تن گندم در استان تولید شد که از این میزان حدود ۲۹۰ هزار تن به صورت تضمینی خریداری گردید اما امسال این میزان حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738160
ارسال نظر
نظرات