شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 23:01 منتشر شده در مورخ: 1400/03/07 شناسه خبر: 1738202

جبهه‌ای به فرماندهی امام زمان(عج)/ آخرت خود را بهای دنیا ندهید

جبهه‌ای به فرماندهی امام زمان(عج)/ آخرت خود را بهای دنیا ندهید
شهید عنایت الله حسنی در وصیت خود می نویسد: «خدایا تو را شکر مى گویم که مرا توفیق دادى در جبهه‌هاى اسلام به فرماندهى آقا امام زمان(عج) شرکت کنم ولى هنوز لیاقت شهادت در راهت را پیدا نکردم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، شهید "عنایت الله حسنی" ۲۰ آذر سال ۱۳۴۴ در روستای صغاد از توابع شهرستان آباده در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

 
۷ ساله بود که راهی مدرسه شد و با علاقه شدیدی که به درس داشت اما متاسفانه تا کلاس سوم راهنمایی بیشتر نتوانست ادامه دهد، پس از آن به کارگری مشغول شد.
 
عنایت الله از طریق بسیج به جبهه اعزام شد؛ او عاشق شهادت بود و در وصیت نامه خود به این نکته اشاره می کند. وی سرانجام سوم فروردین ۱۳۶۳در طلائیه  به آرزوی خود رسید و به کاروان شهدا پیوست.
 
 
 
متن وصیت نامه:
 
بسم الله الرحمن الرحیم بنام خداوند بخشنده دستگیر کریم خطا بخش پوزش پذیر
 
وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ﴿۶۹﴾ کسانی که در راه ما جهاد مى کنند ما بطور مسلم آنان را به راه هاى خوب خودمان هدایت خواهیم کرد.
 
به نام خداوند رحمان، به نام خداوند رحیم، به نام خداوند درهم کوبنده استکبار جهانى و با سلام و درود به پیشگاه ولى عصر و نایب برحقش امام خمینى و امت شهید پرور این وصیت نامه اى را که من مى خوانم و مى نویسم یک امر شرعى است تا به حال من مرده بودم و هم اکنون آغاز زندگى من است.
 
 
 
 
پرچم سبزی که نشان شهادت است
اى پدر عزیزم در فقدانم گریه نکنید زیرا که من ناراحت مى شوم و اى مادر مهربانم خوشا به حالت که چنین فرزندى را تحویل جامعه دادى و براى من ناراحت مباش و پرچم سبزى بالاى در خانه زده و افتخار کن که فرزندت شهید شده است.
 
 اى برادرانم شما پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت مبارز و در خط امام باشید و شما امت جگر سوخته که بدن هاى به خون نشسته فرزندانتان سرزمین اسلام را رنگین کرده و ناراحت نباشید هر چند عزیزان شما را زنده زنده مى سوزانند اگر این ها نیستند خداى شما هست و حامى شماست؛ فقط بر آن ‌باشید تا خدا را فراموش نکنید زیرا او بر همه چیز بینا و تواناست حال تقوى و استقامت را پیشه خود سازید هر چند که تا به حال متقى و مقاوم بوده اید و شما امت حزب الله به منازل شهدا بروید و جمعه ها به قبرستان بروید و نماز جمعه فراموش نشود و همچنین جبهه ها را که تا پرچم اسلام بر تمامى جهان برافراشته نکرده اید خالى نگذارید
 
آخرت خود را بهای دنیا ندهید
برادران و خواهران امروز روزى است که حجت برشما تمام شده است و هیچ عذرى ندارید. اگر کوتاهى کنید به روسیاهى ابدى گرفتار خواهید شد. این زندگى زود گذر دنیا ارزش ندارد که به واسطه آن زندگى ابدى آخرت را خراب کنید. من به همه شما برادران و خواهران و پدران و مادران این تاکید را دارم که اگر مى خواهید رستگار شوید به ولایت فقیه متقى باشید که خط ولایت همان خط پیغمبر حضرت محمد (ص) است.
 
 
جبهه ای به فرماندهی امام زمان(عج)
خدایا تو را شکر مى گویم که مرا توفیق دادى در جبهه هاى اسلام به فرماندهى آقا امام زمان شرکت کنم ولى هنوز لیاقت شهادت در راهت را پیدا نکردم ولى آنقدر در جبهه هاى غرب و جنوب و حتى لبنان دنبالش مى روم تا لیاقت آن را پیدا کنم. شهادت مرگ دلخواه است که مجاهد با همه شعور و منطق و آگاهى که دارد خود انتخاب مى کند و من هم باتمام آگاهى و آرزو این راه را انتخاب کرده و تا آخر هم ادامه مى دهم. و شما پدر و مادر مهربانم اگر سعادت شهادت نصیبم شد با شنیدن چنین خبرى افتخار ورزید و با اینکه یکى از فرزندان خود را در راه خدا داده اید، بدانید که پدر و مادرانى که در راه خدا چنین گذشت هایى داشته باشند و یا شهامت و استقامت کنند رستگارند.
 
حلالم کنید
پدر و مادر و برادر و خواهران مهربانم شما افتخار کنید که چنین فرزند حقیرى را فداى اسلام کردید. مبادا ناراحت باشید و از شما مى خواهم که دعا کنید براى رهبرعزیزمان و مبادا هیچ وقت از فرمان رهبر سرپیچى کنید و امیدوارم که مرا ببخشید و از خطاهاى گذشته ام درگذرید و مرا حلال کنید. والسلام.
 
وصیت نامه عنایت الله حسینى ۱۵ اسفند ماه ۱۳۶۲
 
انتهای پیام/
منبع: پرونده فرهنگی، مرکز اسناد ایثارگران فارس

 

https://www.dana.ir/1738202
ارسال نظر
نظرات