شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1400/03/08 شناسه خبر: 1738364
معاون میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد

تأمین اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای مرمت اضطراری "مشتاقیه"

تأمین اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای مرمت اضطراری "مشتاقیه"
مجتبی شفیعی گفت: در حال حاضر با پیگیری‌های صورت گرفته ۵۰۰ میلیون ریال از منابع ملی جهت انجام عملیات مرمت اضطراری بنای مشتاقیه تامین گردیده که به زودی پس از طی تشریفات قانونی و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شفیعی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص آخرین وضعیت مرمت بنای مشتاقیه واقع در شهر کرمان گفت: این بنا متناسب با اعتبارات ابلاغ شده به دفعات طی سال های گذشته مورد مرمت قرار گرفته است؛ اما با توجه به وسعت بنا و نیازهای مرمتی آن، همواره نیازمند رسیدگی نگهداری و مرمت است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان عنوان کرد: در حال حاضر نیز با پیگیری‌های صورت گرفته ۵۰۰ میلیون ریال از منابع ملی جهت انجام عملیات مرمت اضطراری تامین گردیده که به زودی پس از طی تشریفات قانونی و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

وی ابراز کرد: علاوه بر این مجوز محدوده برقی برای هیئت امنای مقبره جهت مرمت بخش‌هایی از بنا صادر شده است که امیدواریم با همت اداره کل اوقاف و هیئت امنا در اسرع وقت عملیاتی شود.

شفیعی در پایان خاطر نشان کرد: شایان ذکر است مدیریت و بهره‌برداری از این مقبره به عهده اداره کل اوقاف و هیئت امنای آن است و قاعدتاً باید بخش قابل توجهی از هزینه های آن مرمت و نگهداری این بنای تاریخی را تامین نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738364
ارسال نظر
نظرات